شماره ۱۷۶۵ | ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۲ مرداد
صفحه را ببند
هشتگ‌ روز
#آذری_جهرمی #بیدارین؟ #شفافیت#هنر_تجربه

وزیر ارتباطات این روزها به شکل عجیبی به مردم نزدیک شده و با اقدامات جالبش توجهات را جلب می‌کند. محمدجواد آذری جهرمی بعد از حماسه آبدوغ خیارخوردن در خانه یک زوج جوان و ماجرای هدیه ازدواج و اینترنت رایگان، یکشنبه شب در توییتر با عبارت «بیدارین؟» دنبال‌کنندگانش را غافلگیر کرد. او ساعت 12 شب این توییت را روی صفحه‌اش قرار داد و ملت همیشه در صحنه نیز با حدود 6‌هزار کامنت و 10‌هزار لایک استقبال بی‌نظیری از این توییت کردند. در ادامه عبارات طنز و جملات بامزه مخاطبان توییتر را می‌خوانید:  
  یکی میگه 10 شب بخوابید؛ یکی 12 شب می‌نویسه بیدارید؟ چه کنیم بالاخره؟
  داریم آماده می‌شیم بریم اسنپ قسطارو جور کنیم.
  منتظر وصل‌شدن فیلتر شکنیم.
  ببخش من الان بیدار شدم، مناسبه یا دیر شده؟
  حاجی آدرس بده برات گوشت قربونی بیارم.
  باهامون خودمونی شدیااا کلک!!
  نصف شب از جغدها می‌پرسی بیدارید؟
  من دارم میرم سر کار، رسیدم اس میدم!
  هر کی بیداره تا پایان ‌سال نت رایگان!
  آره، دارم بساط آبدوغ خیار به راه می‌کنم.

دومینوی شفافیت سازمان سینمایی به گروه سینمایی هنر و تجربه رسید و همین هم در یکی دو روز اخیر بحث‌های گسترده‌ای را در کانال‌ها و سایت‌های سینمایی به‌وجود آورده است.
وقتی رسانه‌ها بعد از مرور ریز هزینه‌های گروه هنروتجربه به این واقعیت دست یافتند که این گروه فقط در‌ سال‌جاری بیش از ۴‌میلیارد هزینه داشته؛ این امر بحث‌های بی‌پایانی را در فضای مجازی کلید زد. ریز هزینه‌ها اما حتی بحث‌انگیزتر از این مبلغ کلی نیز بودند. ازجمله این‌که «در هنروتجربه فقط بیش از ۸۰۰میلیون صرف پشتیبانی شده!!» یا این‌که «۴۰۰‌میلیون برای انتشار نشریه‌ای صرف شده که بود و نبودش فرقی به حال سینما ندارد» یا این‌که «۱۵۰میلیون برای انتشار برنامه اکران صرف‌شده» است. گفته شده که ۱۴۰‌میلیون هم برای محتوای سایت و نشر اخبار هزینه شده. اطلاعاتی که باعث شده یکی از کاربران یاد سریال هیولا بیفتد: «در یکی از قسمت‌های هیولا، یارو شرافت برای معارفه به محل کار جدیدش می‌رود که تنها دو نفر در مراسم حاضرند. اما بعد فاکتوری برایش می‌آورند که باید به‌عنوان مدیر آن مجموعه امضا کند، که چیزی نیست مگر فاکتور حدود صد‌میلیون تومانی برای مراسم معارفه آقای مدیر! حالا انگار ماجرای هنر و تجربه هم چیزی در این مایه‌ها بوده!!»
امین فرج‌پور انتقادات را کلید زد: «چهار‌میلیارد برای یک گروه محفلی که فقط فیلم‌های خود و دوستانشان را نمایش می‌دهند؟ من به‌عنوان مثال یکی از فیلم‌های خودم یعنی دویدن در میان ابرها را مثال می‌زنم که در جشنواره فجر جایزه برده، در 64فستیوال جهانی شرکت داشته و چندین و چند جایزه گرفته، اما الان سال‌هاست که دوستان آن را به نمایش نمی‌گذارند و در عوض آثار بی‌نام‌ونشان دوستان‌شان حتی قبل از تولید برای نمایش در گروه هنر و تجربه را تبلیغات می‌کنند!!»
انتقادها البته از جنس‌های دیگری هم بودند. کاربری به‌ نام مرد تنها نوشته: «۱۵۰میلیون برای انتشار برنامه اکران!!! روی ورق طلا چاپ کردن؟»
مهدی نوشته: «کاش وزارت ارشاد از متقاضیان انتشار رسانه‌ها یک امتحان ساده روخوانی و املا و انشا می‌گرفت. اون‌وقت علاوه بر بعضی روزنامه‌ها، خیلی‌های دیگر هم رد می‌شدن، شاید هنر و تجربه‌ای‌ها هم در این امتحان مردود می‌شدند و 400‌میلیون صرفه‌جویی می‌شد.»
عربی نوشته: «معادل جمله این پروژه هنوز شروع نشده چند‌هزار‌میلیارد خرج برداشته تو سینما می‌شه: این نشریه هیچی نفروخته، 400‌میلیون خرج برداشته! حالا اینا هیچی 140‌میلیون هزینه سایتشون شده؟؟؟»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  226