شماره ۸۷۸ | ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲ تير
صفحه را ببند
25 هفتگی سه‌شنبه‌های بدون خودرو و پاگرفتن آن در کشور

ایرنا| 25 هفته از تولد سه‌شنبه‌های بدون خودرو درکشور می‌گذرد و دراین مدت 124 شهر، 8 شهردار، 6 بانک، چند فرماندار و بسیاری از نهادهای دولتی به این پویش پیوسته‌اند.
سه‌شنبه‌های بدون خودرو 25 هفته پیش در اراک کلید خورد و اکنون شهرهای زیادی از آن حمایت می‌کنند، این نشان می‌دهد که بشر به دنبال راه چاره‌ای برای رهایی از بندهایی است که خود به دست و پای خود تنیده است.
محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست دراین‌باره گفت: روند استقبال از پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو بسیار بیشتر از پیش بینی‌هاست و این جای خوشحالی و امیدواری دارد.
او ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، ستاد ملی پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو شکل گرفت که نمایندگانی از نهادهای مختلف ازجمله بیمه، صداوسیما، وزارتخانه‌های ورزش و جوانان، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان حفاظت محیط‌زیست، شرکت کنترل و کیفیت هوای تهران، معاونت ترافیک شهرداری تهران، پلیس راهور، سازمان‌های مردم‌نهاد، شرکت واحد و معاونت زیباسازی شهرداری تهران عضو آن هستند.
او یادآوری کرد: جلسات این ستاد هر دوهفته یکبار برگزار می‌شود و در آن نمایندگان سازمان‌ها گزارشی از عملکرد سازمان متبوع خود از پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو ارایه می‌کنند.
درویش ادامه داد: با توجه به گذشت 25 هفته از آغاز پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو، استقبال خوبی شده و قرار است تا یک‌ماه آینده متروی تهران 20‌درصد از فضای تبلیغاتی خود را به این پویش اختصاص دهد، همچنین شرکت واحد و برخی بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر نیز این پویش را تبلیغ خواهند کرد که قطعا با این اقدام شاهد استقبال بیشتری ازسوی شهروندان خواهیم بود، زیرا یکی از مشکلات این بخش اطلاع نداشتن مردم از این پویش است.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: اکنون بانک‌های تجارت، مسکن، صادرات، سپه، پارسیان و پاسارگاد نیز به پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو پیوسته‌اند و در قبوض پرداختی و فیش‌های بانکی به این موضوع تأکید   می‌کنند.
او افزود: شرکت برق تهران، مخابرات تهران و شرکت آب در سراسر کشور، مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری و دانشگاه صنعتی شریف از این پویش حمایت می‌کنند، همچنین چند روزنامه پرتیراژ بخشی از صفحه اول خود را به این پویش اختصاص داده‌اند.
درویش اظهار کرد: فرمانداران یزد، اصفهان، نیشابور و شهرداران 8 شهر ازجمله اصفهان و زنجان و برخی مدیران کل استانی محیط‌زیست نیز به این پویش پیوسته‌اند و سه‌شنبه‌ها با دوچرخه در محل کار خود حاضر می‌شوند.  مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: شهرهای یزد و اصفهان در حمایت از این پویش پیشگام هستند و هرهفته همایش‌های گروهی دوچرخه‌سواری برگزار می‌کنند.
او گفت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز از این پویش حمایت کرده و این وزارتخانه قول مساعدی برای همکاری داده است، زیرا اگر این روند شکل گیرد، نقش بسزایی در کمک به 44‌درصد بیماران دیابتی خواهد داشت.

 


تعداد بازدید :  671