شماره ۳۱۱۸ | ۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۱ تير
صفحه را ببند
همایش شیرخوارگان حسینی فردا همزمان در ایران و جهان برگزار می‌شود
45 کشور همنوا با سوگ ناله‌های کودکان غزه

دیروز داوود منافی‌پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)، از برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در بیش از ۸۵۰۰ نقطه ایران و ۴۵ کشور جهان در روز جمعه خبر داد.
همچنین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت فرارسیدن نخستین جمعه ماه محرم‌الحرام درخصوص همایش بزرگ و بین‌المللی شیرخوارگان حسینی بیانیه صادر کرد.
بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به این شرح است: «جاذبه نهضت عظیم حسینی با شکوه و عظمت خیره‌کننده خود امروز بیش از هر زمان دیگر با سرعتی اعجاب‌انگیز در قلب‌ها نفوذ کرده و بالاتر از سرعت تمام امکاناتی که بشر در اختیار دارد به دورترین نقاط جهان راه پیدا کرده است. نور امیدی که از نهضت حسینی برجهان بشریت تابیده است می‌رود تا پرده‌های ضخیم ظلمت و جهل و فساد را کنارزده و بشر امروز را از سیاه‌چال‌ها و زندان‌های فکری و اندیشه‌های بن‌بست و غوطه‌ور در شهوت و گناه نجات دهد. عاشورا آیینه تمام‌‌نمای اسلام و تفسیر حقیقی قرآن و روشنگر چهره ستودنی پیامبر گرامی اسلام(ص) و سیره درخشان و علوی و اهل‌بیت عصمت و طهارت و معرف استحکام و استواری زیربنای فکری و عملی انقلاب اسلامی است و نهضت کربلا و قیام اباعبدالله الحسین، الهام‌بخش جبهه مقاومت در سراسر جهان و غزه قهرمان صحنه بارز و ستودنی از فرهنگ عاشورا و الگوی آینده‌ساز برای تمامی ملت‌ها و صحنه روشنی از آموخته‌های نهضت حسینی است.
قیام عاشورا نمونه‌ای درخشان برای نشان دادن تربیت صحیح و عزتمند فرزندانی است که برای اعتلای اسلام و دفاع از ارزش‌های دینی و الهی پرورش یافتند و شهادت حضرت علی‌اصغر(ع) نقطه عطف واقعه کربلا و صحنه جانسوز و جانکاه شهادت این کودک معصوم، سند تاریخی محکومیت تفکر سقیفی و اموی و امروز پیکرهای تپیده در خاک و خون کودکان معصوم غزه، رسوا‌کننده جبهه باطل و مبنای ریشه‌های عزتمندی و پیروزی قطعی یک ملت است.
زنان مسلمان و مومن ایران اسلامی همراه با دیگر زنان و مادران در کشورهای اسلامی و برخی از کشورهای جهان که با الگو‌گیری از شیرزنان کربلا، دامان خود را مهد پرورش عاطفه و محبت به اهل‌بیت عصمت و طهارت و عاشورای حسینی قرار داده‌اند در نخستین روز جمعه ماه محرم‌الحرام هماهنگ با ستادهای مردمی در تمامی مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و مراکز زیارتی گردهم خواهند آمد و امسال با همدردی با مادران غزه «همایش شیرخوارگان حسینی و سوگ‌ناله‌های کودکان غزه» را با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار و ضمن گرامیداشت یاد شیرخواره اباعبدالله الحسین(ع)، تسلای دل مادران به سوگ نشسته کودکان مظلوم غزه خواهند بود.»

 


تعداد بازدید :  430