شماره ۲۸۹۷ | ۱۴۰۲ سه شنبه ۲۸ شهريور
صفحه را ببند
ریزش قیمت دلار با اعلام واریز پول بلوکه شده به‌حساب بانک‌های ایرانی
بازگشت سکه به کانال 27 میلیونی

 بازار سکه و ارز که در 6 ماه سال جاری با ثبات قیمت روبه‌رو بود، روز گذشته   با کاهش قیمت همراه شد.
با اعلام واریز پول بلوکه شده به‌حساب بانک‌های ایرانی قیمت دلار کاهش یافت. دلار روزگذشته در مرکز مبادله ارز و طلا، در بخش اسکناس بدون تغییر قیمت، ۴۱ هزار و ۲۷۹ تومان و در بخش حواله‌ ۳۷ هزار و ۵۲۷ تومان کشف قیمت شد‌.
دلار روزگذشته در ‌‌صرافی‌ها،به قیمت ۴۰ هزار و ۸۸۵ تومان خریداری و با نرخ ۴۱ هزار و ۲۷۸ تومان فروخته شد. روزگذشته همچنین ‌یورو در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۴ هزار و ۱۸ تومان معامله شد.
بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد‌، دلار آزاد توسط دلالان مقابل صرافی‌ها ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود. رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: «روزگذشته نامه رسمی از مقامات قطری دریافت کردیم که براساس آن حساب بانک‌های ایرانی فعال شده و  5میلیارد و 576میلیون و 492هزار یورو به‌حساب 6بانک ایرانی نزد دو بانک الاهلی و الدخان واریز شده است. به‌نظر می‌رسد همین خبر باعث کاهش نرخ ارز در این معاملات شده است.»
  آخرین قیمت انواع سکه و طلا
سکه ‌طرح قدیم‌ در بازار روزگذشته‌ با افت ۲۸۰ هزار تومانی به نرخ ۲۵ میلیون و ۱۰۶ هزار تومان دادوستد شد. همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی به قیمت ۲۷ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان معامله شد.
نیم‌سکه در بازار روزگذشته با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی به نرخ ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان دادوستد شد. ربع سکه نیز با افت ۱۵۰ هزار تومانی به قیمت ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان عرضه شد. همچنین هر سکه گرمی به نرخ ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان
معامله شد.
هر گرم طلای ۱۸ عیار روز گذشته در بازار به قیمت ۲ میلیون و ۳۳۴ هزار تومان در هر گرم دادوستد شد. همچنین روزگذشته هر مثقال طلای ۱۸ عیار در بازار، ۱۰ میلیون و ۱۰۷ هزار تومان نرخ‌گذاری شد.
هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) روزگذشته در بازار جهانی‌ با افزایش ۲۳ صدم درصد، ۱۹۲۸ دلار معامله شد.

 


تعداد بازدید :  42