شماره ۲۴۴۲ | ۱۴۰۰ شنبه ۲۵ دي
صفحه را ببند
افتتاح نخستین پالایشگاه نفت خام فوق‌ سنگین ایران با حضور رئیس‌جمهوری
رئیسی: تحریم و تهدید مانع پیشرفت نیست

هرمزگان مقصد چهاردهمین سفر دولت بود. آیت‌الله رئیسی در جمع مردم جزیره هرمز از تأکید رهبر انقلاب بر توجه خاص به مسائل این جزیره خبر داد. وی همچنین پالایشگاه نفت خام فوق‌ سنگین را افتتاح کرد. رئیسی در این سفر به صورت سرزده از برخی شهرها و مجتمع‌های اقتصادی بازدید کرد. همچنین دیدار با اقشار، خانواده شهدا، نخبگان و جلسه شورای اداری از جمله برنامه‌های سفر رئیس‌جمهوری در روز نخست بود.در دومین روز سفر دولت به هرمزگان، آیت‌الله رئیسی پالایشگاه نفت سنگین جزیره قشم را افتتاح کرد. وی همچنین بازدیدهایی از جزایر هرمزگان داشت. نشست خبری با اصحاب رسانه آخرین برنامه سفر رئیس‌جمهوری در سفر به هرمزگان بود. ۱۷ نفر از وزرا و معاونان رئیس‌جمهوری در این سفر رئیسی را همراهی می‌کردند.
رئیس‌جمهوری: اولویت صنایع و سازمان‌ها جذب نیروهای بومی باشد
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری پایانی چهاردهمین سفر استانی به هرمزگان بیان داشت: «خدا را شاکرم که در استان هرمزگان حضور داشته‌ایم. قبل از سفر جلسات کارشناسی برای حل مشکلات و مسائل استان انجام شد.» وی عنوان کرد: «قرار شد برخی از موارد که می‌شود در کوتاه‌مدت حل شود و برخی از موارد که نیاز به تخصیص اعتبار دارد از طریق مدیریت برنامه‌ریزی فرآیند تخصیص انجام شود.»
آیت‌الله رئیسی افزود: «زلزله می‌توانست خرابی و تلفات داشته باشد که خوشبختانه خسارت جانی کم بود، در حالی که یک نفر هم برای ما یک نفر است و جانسوز. اما خسارت‌هایی در پی داشت. در مناطق زلزله‌زده اقدامات اولیه همچون آواربرداری انجام شده و ساخت و ساز در حال انجام است.»به گفته وی، بنیاد مسکن در حال ساخت است و تامین اعتبار هم انجام می‌شود. برخی از منازل در مرحله سقف هم بودند.رئیس‌جمهوری اظهار داشت: «در دیدار با اقشار گلایه‌ها در مورد جذب نیرو و آموزش جوانان بود. در جلسه شورای اداری به مدیران اعلام کردیم که اولویت اول جذب نیروهای بومی باشد.»
رئیس‌جمهوری از پروژه ملی پل خلیج فارس در قشم بازدید کرد
در بازدید آیت‌الله رئیسی و هیات همراه از شرکت نفت فلات قاره قشم اعلام شد اقدامات اجرایی این شرکت از سال ۱۳۸۶ با تعریف پروژه‌های مختلف نصب تاسیسات خشکی و فراورش نفت میدان مشترک هنگام، مخازن ذخیره نفت، خطوط لوله ارتباطی جهت ارسال به مبادی مورد نظر آغاز شده است.
رئیس‌جمهوری همچنین با حضور در محل اجرای پل خلیج فارس، از موقعیت این پروژه مهم ملی و برنامه اجرای این طرح توسط مهندسان داخلی کشور از سال 1401 و بهره‌برداری از آن در انتهای سال ۱۴۰۴ آگاه شد.
ساخت مرکز درمانی فعال در جزیره هرمز پیگیری می‌شود
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با حضور در جزیره هرمز با مردم و مسئولین این جزیره دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس‌جمهوری در جمع مردم جزیره هرمز گفت: «از افتخارات جزیره هرمز تقدیم شهید به کشور و حضور خانواده شهدا در آن است.»رئیسی با اشاره به کمبود مرکز بهداشتی در جزیره هرمز اظهار داشت: «یک مرکز فعال برای خدمت‌رسانی به مردم این جزیره و مسافران و گردشگران ایجاد شود.» آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: «یکی از برنامه‌های دولت ساخت مسکن است و قرار شد در طرح ملی مسکن تعدادی مسکن نیز در این جزیره ساخته شود و استاندار هرمزگان این موضوع را پیگیری می‌کند.»رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «معنا ندارد در جزیره هرمز با این همه ظرفیت مردم مشکل بیکاری داشته باشند و مسأله اشتغال از محوری‌ترین موضوعاتی است که باید در این جزیره حل شود.»رئیسی با تاکید بر فعال کردن اقتصاد گردشگری در هرمز خاطرنشان کرد: «معتقدم با فعال شدن ظرفیت گردشگری در جزیره هرمز اشتغال نیز ایجاد می‌شود.»
نخستین پالایشگاه نفت خام فوق ‌سنگین ایران افتتاح شد
مرحله نخست پالایشگاه نفت سنگین قشم با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید. این پالایشگاه در مرحله اول، ظرفیت پالایش روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت را دارد. این پروژه در فاز پیش راه‌اندازی بوده که دیروز رسما در فاز نخست به بهره‌برداری ‌رسید.
همزمان با افتتاح فاز نخست شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم، روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت خام فوق سنگین کشورمان به فرآورده‌های نفتی شامل قیر، نفتا، گازوییل و نفت سبک تبدیل می‌شود. پنجاه درصد محصولات پالایشی این مجتمع عظیم در جزیره قشم به قیر و پنجاه درصد دیگر هم به برش‌های سبک نفتی شامل نفتا، گازوییل و نفت سبک تبدیل و تمام این محصولات به صورت ۱۰۰ درصد به کشورهای مختلف صادر خواهد شد.
فاز دوم این مجموعه پالایشگاهی هم با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که با اتمام آن، میزان تولید روزانه محصولات پالایشی این پالایشگاه به ۷۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.
تأکید رهبری بر توجه خاص به جزیره هرمز است
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم جزیره هرمز اظهار کرد: «هرمز نامش همراه با مقاومت، ایستادگی و دشمن‌شناسی است و خانواده شهدای ارزشمندی در این جزیره داریم.»وی با اشاره به توجه خاص رهبر معظم انقلاب به این جزیره، عنوان کرد: «این ضرورت توجه همه مسئولان به این جزیره را می‌طلبد.»به گفته رئیس‌جمهوری، کارهای خوبی برای جزیره در راه است و نهادهای مسئول نظیر سپاه و نیروهای مردمی تاکنون کارهای خوبی کرده‌اند و اقدامات بیشتری نیز در راه است.رئیسی بهترین سرمایه توسعه جزیره هرمز را مردم این جزیره برشمرد و تأکید کرد: «این جزیره مواهب خدادادی زیادی دارد که باید به دست مردم این جزیره و با مشارکت خود آنها شکوفا شود و دولت در این زمینه کمک خواهد کرد.»
تحریم و تهدید مانع پیشرفت نیست
 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه یکم دریایی، ضمن تقدیر و تشکر از فرماندهان و پرسنل این یگان، تصریح کرد: «این نمایشگاه اثبات کرد که تحریم و تهدید مانع پیشرفت نیست.»رئیس‌جمهوری افزود: «اقدامات شما به بهترین شکل جلوه «ما می‌توانیم» است. آنچه در این نمایشگاه دیده شد نماد توانایی و اقتدار برای سپاه پاسداران و کشور است.»رئیسی با تاکید بر اینکه حجم محدودیت و تحریم‌های نظامی و هسته‌ای در هیچ صنعت دیگری وجود ندارد، اظهار داشت: «اما علی‌رغم این تحریم‌ها بیشترین پیشرفت را در این حوزه داشته‌ایم.»وی با اشاره به اراده قوی و توانمندی در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: «تا وقتی این روحیه انقلابی و بسیجی باشد، دشمن هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد. آنچه امروز به کشور قدرت داده اراده پولادین است.» رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «امروز مردم خیال‌شان از امنیت کشور در بخش‌های مختلف آسوده است، زیرا هیچ حرکتی از چشم دلاوران نیروهای مسلح پوشیده نیست.» رئیسی خاطرنشان کرد: «این احساس امنیت به دلیل اقتدار سپاه، ارتش و بسیج است. ارتش و سپاه در دل مردم جای دارند و ارتباط مردم با نیروهای مسلح بسیار نزدیک است.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  181