شماره ۱۰۲۴ | ۱۳۹۵ سه شنبه ۷ دي
صفحه را ببند
پایان وحشت‌آفرینی‌های 2 زورگیر

شهروند|2 زورگیر که فیلم اقدام هولناک‌شان انتشار یافته بود در دام مأموران پلیس گرفتار شدند. 26آبان‌ماه یک زورگیری در خیابان پیامبر شرقی به کلانتری 140 باغ فیض اعلام شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «از محل کارم در خیابان اشرفی خارج شدم؛ قصد رفتن به خانه  را داشتم که در خیابان پیامبر شرقی ناگهان دو نفر با یک موتورسیکلت به سمت من آمده و عنوان داشتند که گوشی تلفن همراه و کیفم را به آنها بدهم؛ در برابر خواسته سارقان مقاومت کردم که همین امر باعث درگیری من با آنها شد؛ یکی از سارقان با گذاشتن چاقو زیر گلویم مرا روی زمین انداخت و هر دو نفرشان به جان من افتادند؛ قصد داشتم تا مانع از سرقت کیف دستی حاوی پول شوم اما آنها با سرقت کیف دستی از محل متواری شدند».
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم اطلاع پیدا کردند که یکی  از شهروندان در زمان زورگیری اقدام به مستندسازی از لحظه سرقت کرده و در تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 موضوع را به پلیس اطلاع داده است.
با به دست آمدن تصاویر صحنه زورگیری و بهره‌گیری از اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، دو متهم به نام‌های «سعید» متولد 1370 و «فردین» متولد 1372 شناسایی، هر دو نفر آنها در مخفیگاه‌شان در شهرستان نسیم‌شهر – منطقه اکبرآباد دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
متهمان در همان اعترافات نخست به زورگیری‌های سریالی و موبایل‌قاپی در مناطق غرب تهران به‌ویژه در اتوبان همت، مرزداران، اکباتان، خیابان زنجان، جنت‌آباد و چهارباغ اعتراف کردند.
در بازرسی از مخفیگاه متهمان، کارآگاهان موفق به کشف پول،  مدارک شناسایی و چندین گوشی تلفن همراه شدند.
با بهره‌گیری از اموال و مدارک کشف شده، کارآگاهان تعداد دیگری از مالباختگانی  را شناسایی کردند که به شیوه زورگیری و یا موبایل‌قاپی  در دام سرقت این گروه از مجرمان افتاده بودند.
یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:  « پس از پیاده شدن از تاکسی در بزرگراه جلال – تقاطع خیابان ابراهیمی، پیاده به سمت خانه  به راه افتادم؛ در ابتدای خیابان ابراهیمی، جوانی تنومند را دیدم که قدم می‌زد که با نزدیک شدن به این شخص در داخل پیاده‌رو، ناگهان وی دستش را روی دهانم گذاشت و با دست دیگرش  چاقویی را زیر گردنم قرار داد و عنوان داشت گوشی و پول‌هایم را به او بدهم؛ همزمان شخص دیگری هم جلو آمد و او نیز با چاقویی که در دست داشت، با تهدید اقدام به در آوردن حلقه ازدواج از داخل انگشتم کرد و پس از آن هر دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت هونداي 125 از محل متواری شدند».
با اعترافات متهم، بازپرس پرونده از کسانی که  در مناطق غرب تهران به این  شیوه و شگرد و توسط دو سارق موتورسوار مورد زورگیری، موبایل‌قاپی و یا کیف‌قاپی قرار گرفتند خواست  تا جهت شناسایی متهمان به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت‌آباد شمالی – خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

 


تعداد بازدید :  266