شماره ۹۶۵ | ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۸ مهر
صفحه را ببند
ضیایی در جمع خبرنگاران چه گفت؟
تجهیز پایگاه‌های هلال به ست‌های جدید امداد

به گزارش «شهروند»، دکتر سیدامیر محسن ضیایی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و توضیحاتی درخصوص بالگردها ارایه داد:  
  امروز با حضور معاون اول ریاست‌جمهوری شاهد رونمایی از 6فروند بالگرد 412 AP از پیشرفته‌ترین بالگردها در دنیا هستیم که توانایی پرواز و فرود در آب و پرواز در شب را دارند و موجب افزایش توان امدادی جمعیت هلال‌احمر خواهند شد.
  تا پایان بهار 96 بالگردهای امدادی جمعیت به 26 فروند می‌رسد و تمام پایگاه‌های هلال‌احمر به ست‌های جدید امداد تجهیز می‌شوند؛ این ست‌ها ظرف 3 هفته در بین ‌هزار پایگاه در استان‌های کشور توزیع خواهد شد.
  3 فروند از بالگردهای رونمایی شده با توان داخلی و 3 فروند دیگر وارداتی است. با ورود این بالگردها به ناوگان هوایی جمعیت هلال‌احمر تعداد بالگردها به 23 فروند می‌رسد و امیدواریم تا بهار ‌سال آینده این تعداد را به 26 فروند برسانیم.
  جمعیت 20 پایگاه امداد هوایی در سراسر کشور دارد. با این تعداد بالگرد می‌توانیم پوشش صددرصدی حوادث را در کشور داشته باشیم و در هنگام وقوع حادثه تمام بالگردها قابلیت امدادرسانی را خواهند داشت. جمعیت هلال‌احمر منتظر حوادث نخواهد بود و در حوزه پیشگیری، کاهش ریسک، آمادگی مبتنی بر ریسک، آموزش‌های تخصصی و همگانی تمرکز کرده است.
  در یک‌ سال‌و‌نیم گذشته بخش عمده‌ای از اعتبارات جمعیت تخصیص نیافته است؛ اما با تمام توان سعی کردیم از توان عملیاتی این جمعیت کاسته نشود. همچنین مذاکراتی با سازمان برنامه داشته‌ایم که نوع بودجه جمعیت هلال‌احمر را تغییر داده و در بودجه 96 ردیفی را قرار دهد تا اعتبارات این جمعیت نه‌تنها در هنگام بروز حوادث بلکه در تمام طول ‌سال تخصیص یابد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  269