شماره ۳۸۲ | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ شهريور
صفحه را ببند
ذره‌بين

27 افغانی یارانه می‌گرفتند
دریافت یارانه با شناسنامه اموات
27 تبعه افغان که با استفاده از شناسنامه افراد فوت‌شده یارانه نقدی دریافت می‌کردند، دستگیر شدند. وقتی ماموران پلیس استان گلستان در جریان اقامت غیرمجاز تعدادی از اتباع افغان در یکی از روستاهای علی‌آبادکتول قرار گرفتند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی این شهرستان قرار گرفت. پس از تشکیل تیم ویژه‌ای برای بررسی موضوع و جمع‌آوری مستندات و اطلاعات و اخبار در این راستا، با هماهنگی مقام قضایی، مکان‌های شناسایی‌شده توسط ماموران مورد بازرسی قرار گرفت. در بازرسی‌های انجام‌شده 27 تن از اتباع افغانی غیرمجاز شناسایی و دستگیر شدند. همچنین در این عملیات تعدادی برگه تردد اتباع خارجه، کارت‌های اقامت موقت و مدارک جعلی دیگر کشف و ضبط شد. با توجه به آن‌که این افراد دارای هیچ‌گونه مدارک شناسایی معتبر نبودند، برای طرد به اردوگاه مراقبتی اتباع خارجه استان گلستان منتقل شدند.
دریافت یارانه با شناسنامه فرد فوت‌شده
پس از بررسی‌های تکمیلی پلیس نسبت به عملکرد افراد دستگیر‌شده، مشخص شد یکی از افاغنه غیرمجاز با استفاده از شناسنامه فردی که در‌سال 1374 فوت شده بود اقدام به دریافت یارانه نقدی می‌کرده است. متهم در اظهارات خود بیان کرد که برای دریافت شناسنامه، به خانواده فرد فوت‌شده مراجعه کرده و با پیشنهاد مبلغی وجه نقد خانواده متوفی را متقاعد کرده که شناسنامه را بدون ابطال و ثبت در مراجع قانونی به وی بفروشند.
 در تحقیقات دیگر مشخص شد سه تبعه افغان دستگیرشده دیگر نیز با استفاده از همین روش و با سوءاستفاده از شناسنامه افراد فوت‌شده به اعمال خلاف قانون می‌پرداختند. در حال حاضر تحقیقات برای مشخص شدن ابعاد دیگر پرونده یا هرگونه سوءاستفاده احتمالی توسط این افراد از شناسنامه افراد فوت‌شده ادامه دارد. فرمانده انتظامی گلستان با اعلام این خبر به ایسنا گفت: برابر قانون در صورتی که فردی فوت می‌کند باید واقعه فوت در مراجع ذیصلاح ثبت و اسناد هویتی وی باطل شود و در صورت هرگونه سوءاستفاده از مدارک هویتی فرد فوت‌شده توسط هر شخصی جرم تلقی شده و پیگرد قانونی دارد. این مقام ارشد انتظامی استان در پایان افزود: به‌طور طبیعی در صورتی که افرادی به دنبال خرید اینگونه اسناد هویتی هستند قصد آنها سوءاستفاده از مدارک است و توصیه پلیس به شهروندان عدم توجه به خواسته اینگونه افراد سودجو است تا از بروز هرگونه تخلف یا جرایم احتمالی پیشگیری شود.

این زلزله خسارت جانی نداشت
زلزله 4/1 ریشتری در شهمیرزاد
یک زمین‌لرزه به بزرگی 4/1 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین در شاهرود رخ داد. این زمین‌لرزه ساعت 5 و 9 دقیقه و 44 ثانیه بامداد دیروز در عمق 10 کیلومتری زمین و در طول جغرافیایی 207/53 و عرض جغرافیایی 918/35 روی داد. زمین‌لرزه 4/1 ریشتری، شمال شهر شهمیرزاد و حدفاصل استان‌های سمنان و مازندران بین روستاهای چاشم و هیکو در ارتفاعات البرز و مناطق ییلاقی را لرزاند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان این‌که در این منطقه گسل مشاع فعال است، گفت: این گسل یک گسل ضعیف اما فعال است و هر چند وقت یک‌بار، زمین‌لرزه‌هایی در منطقه ایجاد می‌کند اما به‌خاطر ضعیف بودن آن خوشبختانه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. احمد طاهری همچنین از وقوع یک زمین‌لرزه 6/2 ریشتری در ساعت 6 و 23 دقیقه صبح دیروز در این شهر خبر داد و گفت: این زمین‌لرزه در عمق 8 کیلومتری زمین روی داده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان این‌که این زمین‌لرزه هیچ‌گونه خسارت جانی نداشته است، افزود: اکیپ‌های ارزیاب و امدادی به منطقه اعزام شده‌اند و تا این لحظه گزارشی در مورد خسارات مالی نداشته‌ایم. وی با اشاره به خسارت‌های احتمالی مالی این زمین‌لرزه ادامه داد: خسارات مالی نیز اگر وجود داشته باشد خیلی جدی نخواهد بود.

کشف محموله قاچاق از خودروی واژگون شده
خودروی واژگون شده راز قاچاق محموله 561‌کیلوگرمی تریاک را فاش کرد. ظهر روز دوشنبه یک خودرو پژو پیش از محل استقرار ماموران پاسگاه خواجه عسکر در محور بم - کرمان از مسیر خود منحرف و پس از برخورد با یک خودروی دیگر واژگون شد. با حضور ماموران در محل حادثه و بررسی صحنه مشخص شد این خودرو حامل یک محموله سنگین مواد مخدر بوده است و سرنشینان خودرو پس از واژگونی از محل متواری شده‌اند. ماموران مواد کشف شده را به مقر پلیس مبارزه با مواد مخدر منتقل کردند. بررسی‌ها نشان داد این خودرو حامل 561 کیلوگرم تریاک بوده است.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  321