شماره ۳۷۰ | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريور
صفحه را ببند
پرونده

حکم ۴ بار اعدام عنکبوت سیاه تأیید شد
دیوانعالی کشور حکم ۴ بار اعدام، ۲۰‌سال حبس و ۱۷۳ ضربه شلاق متهم معروف به عنکبوت سیاه را تأیید کرد.  
ابتدای آبان‌سال 92 کارآگاهان پلیس آگاهی تهران با ثبت یک شکایت اطلاع پیدا کردند جوانی حدوداً 30ساله تحت عنوان راننده سرویس مدرسه، دختربچه‌ای را فریب داده و پس از سوار کردن وی، با تهدید چاقو اقدام به آزار و اذیت وی کرده و پس از سرقت طلا و جواهرات، دختربچه را از خودرو پیاده کرده و متواری شده است.  
به گزارش تسنیم، شاکی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت:   «ساعت هفت بامداد درحالی‌که دخترم مقابل در منزل منتظر سرویس ایستاده بود، طبق گفته خودش خودروی پژوی نقره‌ای به او نزدیک شد و راننده‌اش عنوان کرد سرویس مدرسه خراب شده و به همین علت وی به‌عنوان سرویس به‌دنبال دخترم آمده تا او را به مدرسه ببرد. راننده پژو پس از سوارشدن دخترم او را مورد آزار و اذیت قرار داد و وی را در حوالی خیابان مرزداران از ماشین پیاده و فرار کرد».  
بنابر اظهارات مادر قربانی، راننده پژو علاوه بر آزار و اذیت دخترش گوشواره‌های او را نیز سرقت کرده بود. کارآگاهان از متهم چهره‌نگاری کردند و تصویر به‌دست‌آمده را در اختیار واحدهای گشتی قرار دادند.  
اجرای طرح حضور تیم‌های عملیاتی در ساعت اولیه روز و ارایه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان مدارس دخترانه، حساس‌کردن خانواده‌ها نسبت به موضوع پرونده و افزایش گشت‌های نامحسوس در منطقه یوسف‌آباد ازجمله اقداماتی بود که کارآگاهان در ابتدای تحقیقات انجام دادند و همزمان به تلاش برای یافتن سرنخی از متهم پرداختند.  
پس از انجام تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به شعبه 113دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.   اولین جلسه محاکمه این متهم 13 اردیبهشت درحالی به‌صورت غیرعلنی آغاز شد که با وجود شناسایی 9 نفر از شاکیان متهم، تعدادی از آنها در دادگاه حاضر نشده بودند.  
قاضی شعبه و مستشاران دادگاه با توجه به فوریت رسیدگی به پرونده، پس از پایان رسیدگی، ساعتی پیش وارد شور شده و متهم را به 4 بار اعدام، 20‌سال حبس و 163 ضربه شلاق محکوم کردند. 15‌سال از حبس مورد نظر مربوط به آدم‌ربایی و 5‌سال مربوط به سرقت است. همچنین 99 ضربه شلاق نیز مربوط به آدم‌ربایی و بقیه مربوط به سرقت بوده است.  
براین اساس این پرونده با اعتراض متهم به دیوانعالی کشور ارسال شد که درنهایت شعبه رسیدگی‌کننده به پرونده، حکم صادره از دادگاه کیفری را تأیید کرد.  این حکم به وکیل متهم ابلاغ شده و در روزهای آینده به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران ارسال می‌شود.  

در تخت‌جمشید صورت گرفت
زورگیری از «گردشگران فرانسوی»
2 اخاذ كه در پوشش مترجم زبان از چهار گردشگر خارجی اخاذی كرده بودند، كمتر از 24 ساعت توسط پلیس فارس دستگیر شدند.
4 گردشگر فرانسوی برای دیدن اماكن تاریخی و گردشگری به شیراز آمده بودند، زمانی كه درحال بازدید از بازار وكیل شیراز بودند، فردی كه مسلط به زبان خارجی بوده به آنها مراجعه و پیشنهاد می‌دهد كه برای بازدید از تخت‌جمشید آنها را همراهی كند.
 این فرد به همراه یكی از دوستان خود با یك خودرو متعلق به خودش این 3 زن و یک مرد گردشگر را به تخت‌جمشید برده و پس از بازدید از آن‌جا در مسیر بازگشت به شیراز، در ساعت پایانی روز و ابتدای شب، آنها را در اطراف پالایشگاه شیراز به حاشیه‌های راه برده و با تهدید كارد و قمه وسایل همراه آنها را سرقت می‌كنند.
سارقان یك دستگاه گوشی تلفن‌همراه، 600‌هزار تومان وجه نقد، یك دوربین عكاسی و یك دوربین فیلمبرداری را از این چهار گردشگر خارجی سرقت کردند و متواری می‌شوند.
 اتباع فرانسوی با مراجعه به كلانتری زرقان كه نزدیك‌ترین مركز انتظامی به آنها بوده، موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهند.
بلافاصله پرونده در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قرار گرفته و با توجه به اهمیت موضوع، شناسایی و دستگیری این دو اخاذ در دستوركار ماموران قرار می‌گیرد.
با تلاش ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و انجام اقدامات اطلاعاتی، هر دو اخاذ در كمتر از 24 ساعت دستگیر شدند.
پس از دستگیری این دو اخاذ، كلیه وسایل سرقت شده از اتباع خارجی از آنها كشف و به مالباختگان تحویل داده شد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  254