شماره ۳۷۰ | ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ شهريور
صفحه را ببند
خبر

رئیس سازمان محیط‌زیست: شاخص‌های محیط‌زیست ایران درحال سقوط است
شهروند| رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: کشور ما از نظر شاخص‌های محیط‌زیست وضع مناسبی ندارد و درحال سقوط این شاخص‌ها هستیم به‌طوری‌که آب‌های ما اعم از سفره‌های زیرزمینی و سطحی به سمت آلودگی حرکت می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی حفاظت محیط‌زیست اردبیل، معصومه ابتکار اظهار کرد: بخشی‌نگری بزرگترین آسیب را به این حوزه وارد کرده به‌طوری که در حکمرانی شایسته نگاه یکپارچه بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد که در دولت یازدهم با تغییر نگرش یک حرکت اعتدالی مثبت و سازنده همراه به نگاه جامع توسعه پایدار را شاهد هستیم. او افزود: کشورمان از نظر شاخص‌های محیط‌زیست وضع مناسبی ندارد و درحال سقوط این شاخص‌ها هستیم به‌طوری‌که آب‌های ما اعم از سفره‌های زیرزمینی و سطحی به سمت آلودگی حرکت می‌کند و آب دریاهای ما نیز از کیفیت مناسب برخوردار نیستند.
 
آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع «گناوه» مهار شد
ایسنا| مدیر منابع طبیعی شهرستان گچساران گفت: پس از تلاش 2روزه، آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه «گناوه» این شهرستان مهار شد.
فرهام جلیلی افزود: هنوز مساحت عرصه‌هایی که طعمه حریق شدند به صورت دقیق مشخص نیست اما حدود 8هکتار از جنگل‌ها و مراتع این منطقه در آتش سوختند. او درخصوص علت این آتش‌سوزی اظهار کرد: این آتش‌سوزی به علت صاعقه و برخورد آن با یک درخت و آتش گرفتن و سپس افتادن بر زمین و سرایت به مراتع و جنگل‌ها اتفاق افتاده است.
مدیر منابع‌طبیعی شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: این آتش‌سوزی که از صبح دوشنبه دهم شهریورماه شروع شده بود پس از 2بار شعله‌ور شدن با همکاری نیروهای هلال احمر، ستاد بحران محیط‌زیست و منابع طبیعی شهرستان و نیروهای مردمی مهار شد.


تعداد بازدید :  263