شماره ۵۵۳ | ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۰ ارديبهشت
صفحه را ببند
خبر

همه عمره‌گزاران ایرانی از عربستان بازگشتند
تعلیق عمره کامل شد
با پایان مهلت 10 روزه تعیین شده برای پرواز هواپیماهای خالی ایرانی به سمت عربستان و بازگرداندن حجاج باقی‌مانده به کشور تا اطلاع ثانوی رسما پروازهای عمره به تعلیق درآمد.
ایسنا نوشت:  پس از دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر لزوم توقف پروازهای حج عمره به مقصد عربستان تا زمانی که این کشور تکلیف دو مامور خاطی خود را روشن کند، پروازهای ایرانی از تهران و دیگر شهرهای کشور به مقصد عربستان از تاریخ 25فروردین‌ماه متوقف شد.
پس از آن و به دنبال اعلام سازمان حج و زیارت، فرودگاه‌های کشور اعلام کردند تا اطلاع ثانوی هیچ برنامه پروازی به مقصد عمره نخواهند داشت و تا زمانی که سیاست کشور تغییر نکند، در این رابطه برنامه‌ جدید یا جایگزینی نیز ارایه نمی‌شود.
در شرایطی که پروازهای رفت به مقصد عربستان به تعلیق درآمدند، ایرلاین‌های ایرانی اعلام کردند تا زمانی که تمام مسافران ایرانی حاضر در عربستان از این کشور خارج نشوند، پروازهای یکطرفه خود را به مقصد این کشور ادامه می‌دهند و با فرستادن هواپیما‌های خالی، عمره‌گزاران ایرانی باقی‌مانده در عربستان را به مقصد کشور باز می‌گردانند.
در طول ماه‌های گذشته سه ایرلاین ایران‌ایر، ماهان و هواپیمایی سعودی وظیفه جابه‌جایی مسافران ایرانی را برعهده داشتند که طبق اعلام آنها تا 10 روز پس از تعلیق پروازهای عمره از سوی ایران پروازهای یکطرفه‌شان برای بازگرداندن عمره‌گزاران ایرانی به کشور صورت می‌گرفته است.
با پایان یافتن این برنامه‌های سفری و خالی‌شدن عربستان از عمره‌گزاران ایرانی رسما پروازهای عمره به حالت تعلیق همه‌جانبه در آمد و تا زمانی که سازمان حج و زیارت برنامه جدید خود برای بازگرداندن پروازهای عمره به چرخه برنامه‌های زیارتی ایران را اعلام نکند، این پروازها برقرار نخواهد شد.

درلایحه بودجه ‌سال 94 تصویب شد
۸‌میلیارد تومان مستمری برای دانش‌آموزان شین‌آبادی
مهر| نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: مبلغ هشت‌میلیارد تومان در لایحه بودجه دولت برای مستمری ‌سال ۹۴ دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آبادی به تصویب رسیده است.
رسول خضری درباره آخرین وضع دانش‌آموزان شین‌آبادی،‌ اظهار کرد: درمان دانش‌آموزان شین‌آبادی در بیمارستان حضرت فاطمه(س) صورت می‌گیرد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر تصریح کرد: مبلغ هشت‌میلیارد تومان برای تمامی دانش‌آموزان به‌عنوان مستمری‌ سال ۹۴ در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.
خضری ادامه داد: این مبلغ در لایحه بودجه در ردیف تامین اجتماعی به نام دانش‌آموزان شین‌آبادی که ۲۶ نفر هستند، اختصاص یافته است.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر اظهار کرد: با والدین دانش‌آموزان شین‌آبادی در دفتر آقای نوبخت، سخنگوی دولت و معاون حقوقی ایشان ملاقاتی داشتیم تا مشکل این خانواده‌ها که با بیمه ایران دارند، حل شود. هشت نفر از این دانش‌آموزان دیه کامل دریافت کرده‌اند و مابه‌التفاوت این دیه به مابقی دانش‌آموزان پرداخت خواهد شد.
او یادآور شد: در بحث مستمری مادام‌العمر هر‌سال ردیف بودجه‌ای مشخص می‌شود که برای ‌سال ۹۴، هشت‌میلیارد تومان است و ما درخواست افزایش تا ۱۲‌میلیارد تومان را دادیم، اما به دلیل کمبود بودجه در دولت، با هشت‌میلیارد تومان موافقت شد.

اسامی 9 محصول غیرمجاز غذایی اعلام شد
شهروند| روابط‌عمومی سازمان غذا و دارو، اسامی برخی واحدهای تولید موادغذایی که به دلیل جعل اسناد بهداشتی غیرمجاز شناخته شده‌اند را اعلام کرد.
اسامی برخی واحدهای تولید موادغذایی که به دلیل جعل اسناد بهداشتی از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شناخته شده‌اند، اعلام شد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، گلاب با نام تجاری علی‌اصغر، آب انار شرکت سرخ نازگل نوشان با نام تجاری نازگل، نمک با نام دیبا، دسر تیرامیسو شکلاتی با نام تجاری ملکه غیرمجاز و تقلبی هستند. همچنین انواع عرقیات افشرده‌های گیاهی (معجون معده) موسسه درمانگر سبز، زیتون پرورده با نام تجاری به طعم شمال، فلافل لبنانی با نام تجاری یگانه، لواشک میوه‌ای شرکت پخش ملک‌زاده با نام تجاری پالیز و جعبه مقوای بهداشتی با نام تجاری ایلسون به دلیل جعل مستندات مورد نظر اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز هستند. روابط عمومی سازمان غذا و دارو از افرادی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می‌کنند، خواست معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور یا نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع‌آوری آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود.
شماره تلفن 66405569 روابط عمومی سازمان آماده دریافت مکان‌های عرضه فرآورده‌های غیرمجاز است.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  216