شماره ۵۵۰ | ۱۳۹۴ دوشنبه ۷ ارديبهشت
صفحه را ببند
روی خط خبر

کمک یک‌میلیارد ‌ریالی داوطلب هلال‌احمر بابل برای ساخت پایگاه امداد‌ونجات جاده‌ای
داوطلب عضو جمعیت هلال‌احمر شهرستان بابل، یک‌میلیارد ریال برای احداث پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در این شهرستان اختصاص داد. دکترابوالحسن عاصمی، دارنده مدرک دکترای داروسازی یکی از خیران و داوطلبان ارزشمند و نیک‌سیرت عضو جمعیت هلال‌احمرشهرستان بابل است. این خیر داوطلب در راستای تحقق اهداف بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر و توسعه زیرساخت‌های امدادی در اقدامی خداپسندانه، یک‌میلیارد ریال برای احداث پایگاه امدادو‌نجات جاده‌ای شهرستان بابل کمک کرد.

۴ داستان جدید در سامانه تلفنی مهرگویان
معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزي سازمان جوانان هلال‌احمر از اضافه شدن 4 داستان در سامانه تلفني مهرگویان (سامانه قصه‌گوي سازمان جوانان هلال احمر) خبر داد. سعید بابایی افزود:  «با هدف آموزش سلامتی و نوع دوستی به کودکان، داستان‌های آخرین سیب، بادکنک زنگوله‌دار، دوستی با مسواک و دوست جدید به این شبکه اضافه شد تا تعداد داستان‌های این سامانه به عدد ۴۱ برسد.» آخرین سیب، داستان کودکی است که در ایام محرم مادر خود را گم کرده است و با کمک مهربان، مادر خود را پیدا می‌کند. بادکنک زنگوله‌دار هم داستان کودک خجالتی است که سرانجام با دوست جدیدش، بادکنک بازی می‌کند. دوستی با مسواک نیز داستان موشی است که مسواک نمی‌زند و دوست جدید، داستان کودک ناشنوایی است که همسایه جدید مدد و مهربان است. معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان هلال‌احمر ادامه داد: «کودکان می‌توانند با شماره‌گیری و ورود به شبکه تلفنی مهرگویان، داستانهای این سامانه را بشنوند.» بابایی تصریح کرد: «شنیدن این داستانها تقریبا رایگان است و غیراز مبلغ پالس عادی تلفن، وجه اضافه‌ای مانند شبکه‌های مشابه از مشترکان کسر نمی‌شود.» گفتنی است برای تماس با سامانه تلفنی مهرگویان می‌بایست ابتدا با شماره ۶۴۲۷- ۰۲۱ تماس گرفته شود. برای مثال اگر مایل به شنیدن داستانهای کودکانه با موضوعات بشردوستانه و امدادی هستید عدد ۱ را شماره گیری کنید. سپس می‌توانید با استفاده از کدهای ۰۱ تا ۴۱ داستان‌های متنوع را بشنوید.

امدادرسانی ‏به ۲۳۸۳‌ حادثه‌دیده از سوی هلال‌احمر اصفهان
معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان گفت:  «در نخستین ماه ‌سال جاری ۴۲۱ حادثه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری هلال‌احمر استان اصفهان گزارش شده که در این حوادث به ۲‌هزار و ۳۸۳ نفر توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر استان امدادرسانی شده است.» داریوش کریمی به حوادث تحت پوشش هلال‌احمر استان اشاره کرد و افزود:  «در فروردین ماه امسال ۲۱۶مورد حادثه جاده‌ای، ۱۰۳ مورد خدمات حضوری، ۳ مورد حادثه دریایی–ساحلی، ۴مورد سیل و آبگرفتگی، ۶۶ مورد حادثه شهری، ۷ مورد حادثه صنعتی، کارگاهی و ۲۲ مورد حادثه کوهستان توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر استان پوشش داده شد.» او با اشاره به انجام ۴۵عملیات رهاسازی در نخستین ماه‌ سال ۹۴ تصریح کرد: «در این مدت همچنین ۹۳۰نفر درراه‌مانده در پایگاه‌های امدادونجات بین شهری هلال‌احمر اسکان یافتند.» معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان مجموع کل تیم‌های عملیاتی اعزام شده در این حوادث را ۵۰۱ تیم اعلام و خاطرنشان کرد:  «یک‌هزار و ۴۳۶ نفر نیروی عملیاتی به همراه تجهیزات امدادی در عملیات‌های یادشده بکارگیری شده‌اند.»

برگزاری طرح محله عاری‌از دخانیات با مشارکت کانون‌های دانش‌آموزی تایباد
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان تایباد اعلام کرد: «با همکاری آموزش‌وپرورش تایباد و جمعیت هلال‌احمر شهرستان همزمان با هفته سلامت طرح ملی محله عاری از دخانیات توسط اعضای کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر مدارس حضرت زینب(س) و شهید مودودی برگزار شد.» غلامرضا صیادی گفت: «باتوجه به این‌که یکی از اهداف هلال‌احمر ارتقای سطح سلامت افراد جامعه است، این طرح به‌منظور آگاه‌سازی افراد جامعه از مضرات دخانیات اجرا شد که با مشارکت کانون‌های دانش‌آموزی در ۲دبیرستان پسرانه شهید مودودی و دبیرستان دخترانه حضرت زینب(س) با برپایی ۲ چادر جوانان در قسمت تردد عابران پیاده انجام شد و کتاب «محله عاری از دخانیات» در کانون‌های دانش‌آموزی توزیع شد تا اعضای این کانون‌ها به سوالات 4گزینه‌ای که از سوی معاونت دانش‌آموزی سازمان جوانان طراحی شده، پاسخ دهند و درنهایت به نفرات برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.» رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان تایباد افزود:  «در طرح «محله عاری از دخانیات» اعضای کانون‌های دانش‌آموزی جمعیت هلال‌احمر، با اهدای گل به افراد سیگاری و توزیع بروشورهای هشداردهنده درخصوص استعمال دخانیات، از این افراد درخواست می‌کنند که  سیگار نکشند.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  348