شماره ۵۲۵ | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ اسفند
صفحه را ببند
... افزایش نسبی دمای هوابر اساس اطلاعات دریافتی از نقشه‌های پیش‌یابی هوا‌شناسی، با گذر موج تراز میانی از جو زمین در برخی مناطق شمال غرب، غرب، شمال شرق کشور و از بعد از ظهر در دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس و دامنه‌های البزر غربی و سواحل دریای خزر، افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. از روز دوشنبه این هفته بارش‌ها در نوار شمالی کشور و دامنه‌های البرز متمرکز بوده و از بعد از ظهر این روز و طی روز سه‌شنبه با شمالی شدن جریانات جوی بر روی دریای خزر ضمن مواج شدن دریا، بارش‌ها در سواحل شدت بیشتری می‌گیرد.
نقشه‌های پیش‌یابی هوا‌شناسی نشان می‌دهد روز سه‌شنبه اکثر مناطق کشور جوی پایدار خواهند داشت و این مساله سبب افزایش آلاینده‌ها در برخی از شهرهای صنعتی کشور خواهد شد و به تدریج دمای هوا در برخی از استا‌ن‌ها از جمله تهران طی چند روز آینده افزایش خواهد یافت.  کمینه و بیشینه هوای تهران امروز به ۷ تا ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد و نقشه‌های هوا‌شناسی نشان می‌دهند، آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری، در اواخر وقت با افزایش ابر، گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه و بیشینه هوای تهران طی روز دوشنبه هفته جاری نیز بین ۱۱ تا ۱۸ درجه بالای صفر بوده و نقشه‌های هوا‌شناسی نشان می‌دهند، آسمان پایتخت در این روز نیمه ابری در بعضی از ساعات با افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود.
در شبانه‌روز گذشته اهواز مرکز استان خوزستان با بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری با کمینه دمای منفی یک درجه سانتیگراد سرد‌ترین شهرهای کشور طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند. طی روز‌های گذشته چهارمحال و بختیاری، سرد‌ترین و ‌هرمزگان و خوزستان، گرم‌ترین استان‌های ایران بودند.

 


تعداد بازدید :  392