شماره ۵۲۵ | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ اسفند
صفحه را ببند
یک اتفاق خوب برای نوروز 94

صبیه  خلج جوان داوطلب حاضر در کمپین

23‌سال دارم و به‌عنوان جوان داوطلب در جمعیت هلال‌احمر قم فعالیت می‌کنم. از‌ سال 79 همکاری خود را با سازمان جوانان آغاز کردم و حالا مثل 20‌هزار جوان دیگر در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شرکت دارم. سازمان جوانان در طرح‌های نوروزی بیش از 15‌سال سابقه فعالیت دارد.
«کمپین ملی کاهش تصادفات» یک اتفاق خوب برای نوروز 94 است. آرزو می‌کنم با اجرای این طرح از آمار تصادفات و خسارات در نوروز پیش‌رو کاسته شود. با وجود مشارکت جوانان جمعیت هلال‌احمر و حضور 20‌هزار داوطلب فعال و اطلاع‌رسانی‌ای که در پایگاه «سفر سالم» صورت می‌گیرد، پیش‌بینی می‌شود نتیجه خوبی در این زمینه مشاهده کنیم.
تصادفات جاده‌ای یکی از دردناک‌ترین رویداد‌هایی است که در ذهن افراد نقش می‌بندد. با توجه به عدم‌رعایت صحیح فرهنگ رانندگی در کشور، هر فرد در میان بستگان و نزدیکان خود اتفاقی ناگوار را تجربه کرده است؛ مثلا سه تن از آشنایان من هم در یکی از حوادث رانندگی جان باختند و همین مسأله دلیل و انگیزه‌ای شد برای شرکت من در این طرح.
نهادینه‌سازی فرهنگ صحیح رانندگی نیازمند شکل‌گیری یک حرکت اجتماعی- فرهنگی دقیق در جامعه است و من هم سعی می‌کنم در این طرح حداکثر تلاش خود را داشته باشم و بتوانم در نتیجه نهایی که به‌دست می‌آید موثر واقع شوم.

 


تعداد بازدید :  288