شماره ۳۱۱۷ | ۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۰ تير
صفحه را ببند
رئیس ستاد امنیت انتخابات مطرح کرد
ناگفته‌های جنگ پنهان ‌دشمنان دموکراسی با انتخابات در ایران‌

سید مجید میراحمدی رئیس ستاد امنیت انتخابات، جزئیات ۵ توطئه دشمنان برای به چالش کشیدن امنیت انتخابات را تشریح کرد و از تذکر جدی وزارت امورخارجه به کشورهای محل اخذ رای برای تامین امنیت رای‌دهندگان خبر داد.

تحریم؛ اولین راهبرد دشمن برای به چالش کشیدن انتخابات
رئیس ستاد امنیت انتخابات اضافه کرد: ما از همان ابتدا به دنبال این بودیم که بفهمیم برنامه‌ها و طراحی‌های دشمنان برای امنیت انتخابات و به چالش کشیدن آن، چیست. برخی از آنها که همه مردم به‌طور روشن از آن اطلاع دارند و بخش‌هایی از آن هم به صورت غیرآشکار بود. بخش اول آن که همه ملت از آن اطلاع دارند، بحث تحریم انتخابات است. هدفگذاری آنها این بود که مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری را به زیر ۲۰ درصد برسانند و با استناد به آن اعلام کنند که این نظام فاقد مقبولیت و مشروعیت است.

دوقطبی‌سازی؛ دومین راهبرد اخلال در برگزاری انتخابات
وی ادامه داد: نکته دوم بعد از گذر از این مرحله این بود که بتوانند با نفوذ در ستادهای انتخاباتی و با کمک تولید محتوا در فضای مجازی به نام طرفداری از یک کاندیدا، کاندیداهای دیگر را تحریک کنند و بخشی از این تولیدات هم توسط رژیم صهیونیستی صورت می‌گرفت. بسیاری از دوقطبی‌سازی‌ها و تلاش برای انشقاق و اختلافات و به صحنه‌کشاندن طرفداران کاندیداها به کف خیابان و ایجاد درگیری، زد و خورد و آشوب‌ها جزو طراحی‌های دشمن بود که از دو طریق نفوذ از ستادهای انتخاباتی و دوقطبی‌سازی‌ها و البته از بستر فضای مجازی با تولید محتوا دنبال می‌شد.

تخریب زیرساخت‌ها؛ راهبرد سوم چالش در امنیت انتخابات
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه راهبرد سوم اخلال در روند انتخابات بود، افزود: با اقدامات مختلفی تلاش کردند با اجیر کردن افراد بدسابقه و دارای سوابق مجرمانه، به تخریب زیرساخت‌های برگزاری انتخابات و فیبرهای نوری اقدام و مسیرها را قطع کنند. همچنین حملات سایبری به زیرساخت‌های ارتباطاتی کشور و سایر بخش‌های مختلف، جزو راهبردهای آنها بود.

ناامن‌سازی؛ راهبردی برای کاهش مشارکت در انتخابات
میراحمدی راهبرد دیگر را انجام عملیات تروریستی با هدف ناامن‌سازی و منصرف کردن مردم به دلیل احساس کردن ناامنی برای حضور در پای صندوق‌های رأی دانست و گفت: در مرحله اول انتخابات تعداد قابل توجهی از تروریست‌ها، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) قبل از انجام هرگونه عملیاتی دستگیر شدند؛ به جز یک مورد که در جکیگور در استان سیستان و بلوچستان با اقدام علیه حافظان امنیت صندوق‌ها مواجه شدیم و عوامل آن شناسایی و دستگیر شدند.

تکرار تقلب؛ آخرین راهبرد برای کاهش امنیت انتخابات
رئیس ستاد امنیت انتخابات اظهار داشت: مرحله آخر هم این بود که مسأله تقلب را مطرح و سابقه تلخ سال ۸۸ را تکرار کنند. اینها جزو راهبردهای دشمنان بود که به لطف خدا و هوشیاری نیروهای حافظ امنیت و نیروهای فراجا، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، کمک نیروهای مسلح و هوشیاری مردم، تمام این راهبردهای دشمنان شکست خورد و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، ما انتخابت را از نظر امنیتی در عالی‌ترین سطح خودش برگزار کردیم و دولت آیت‌الله رئیسی این افتخار را دارد که در کمتر از ۴ ماه، ۴ مرحله انتخابات برگزار کند و در همه این مراحل، امنیت کامل انتخابات برقرار بود. اظهار رضایت مقام معظم رهبری از امنیت انتخابات، مدال افتخاری بر سینه حافظان امنیت بود.


تعداد بازدید :  51