شماره ۲۹۴۸ | ۱۴۰۲ سه شنبه ۳۰ آبان
صفحه را ببند
وزیر کشور:
طرح تقسیم استان تهران در مرحله کارشناسی است

وزیر کشور درباره تقسیمات کشوری غرب و شرق استان تهران با بیان اینکه این موضوع مورد تاکید رئیس‌جمهور است، گفت: «این طرح اکنون در مرحله کارشناسی است.»
احمد وحیدی در حاشیه دیدار با استانداران درباره تقسیمات جغرافیایی استان تهران نیز افزود: «این موضوع از قبل مطرح بوده و مورد تاکید رئیس‌جمهور است. این طرح‌ها در وزارت کشور بررسی شده و بعضی از موارد به کمیسیون مربوط به دولت ارسال شده و باید مراحل بررسی خود را در دولت طی کند و در صورت نهایی شدن، باید به تصویب مجلس شورای اسلامی هم برسد. این موارد اکنون در مرحله بررسی کارشناسی است، البته بعضی بررسی‌ها تمام شده و در کمیسیون‌های مربوط دولت است.»
وی با اشاره به اینکه آمادگی خوبی در همه مسئولان برای برگزاری انتخابات وجود دارد، اضافه کرد: «یکی از موضوعات مهم مورد تاکید در نشست با استانداران، ضرورت رعایت چهار مولفه امنیت، مشارکت، رقابت و سلامت در انتخابات بود که همه استانداران آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات پرشور را اعلام کردند. موضوع مدیریت و کنترل آسیب‌های اجتماعی که در دستور کار وزارت کشور، سازمان امور اجتماعی و سازمان‌های مربوطه قرار دارد نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. این مسئله یک سطح استانی هم دارد که شورای اجتماعی استانی شکل گرفته و در سطح استان‌ها پیگیری جدی می‌شود. همچنین در این نشست حاشیه‌نشینی، طلاق و برخی دیگر از آسیب‌های اجتماعی مورد گفت‌وگو قرار گرفت.»
وزیر کشور همچنین درباره برگزاری رویداد طرح تکام (توانمندسازی و کارآفرینی مردم پایه در مناطق روستایی)، افزود: «طرحی که از ابتدای دولت در وزارت کشور شکل گرفت، ایجاد قرارگاهی برای توانمندسازی روستاها بود. در برنامه ششم تکالیف مهمی در این حوزه وجود داشت از جمله اینکه همه روستاها برنامه توسعه و پیشرفت داشته باشند و در این رابطه صدهزار تسهیلگر پیش‌بینی و ۴۷ وظیفه برای دهیاری‌ها در نظر گرفته شده بود که بعضی از این تکالیف دچار فراموشی شده است.»
وحیدی با بیان اینکه در این نشست قرار شد در قالب قرارگاهی، نیازمندی‌های توسعه روستاها بررسی شود و حرکت خوبی در این حوزه شروع شده است، افزود: «الگوهای مناسبی برای تعمیم برنامه‌های پیشرفت روستاها مدنظر قرار گرفته است و ما در وزارت کشور می‌توانیم در موضوعاتی مثل آبخیزداری کمک کنیم.»


تعداد بازدید :  117