شماره ۲۸۹۷ | ۱۴۰۲ سه شنبه ۲۸ شهريور
صفحه را ببند
یک برنز سهم ایران در روز سوم مسابقات کشتی قهرمانی جهان
ادامه مسابقات جهانی کشتی در بلگراد

[جماران] در روز سوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان، مسابقات مقدماتی 2 وزن پایانی از ساعت 12 آغاز شد و رحمان عموزاد در 65کیلوگرم و مجتبی گلیج در 97کیلوگرم به مصاف رقبا رفتند که رحمان عموزاد در نیمه نهایی شکست خورد و مجتبی گلیج با شکست ثانیه‌های آخر مقابل سعدالله اف از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.
نتایج کامل مسابقات مقدماتی 2 وزن پایانی به شرح زیر است:

65 کیلوگرم: رحمان عموزاد
در وزن ۶۵ کیلوگرم که با حضور ۴۵ نفر برگزار می‌شود، رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با برتری 10 بر صفر مقابل یانیس مادی از کامبوج به مرحله بعد رفت. او در مرحله بعد با پیروزی 12 بر صفر مقابل کومان از رومانی راهی یک‌چهارم نهایی شد. عموزاد در این مرحله با نیک لی از آمریکا کشتی گرفت و با پیروزی7 بر 4 به نیمه نهایی رسید. او در این مرحله به مصاف اسماعیل موسوکایف از مجارستان رفت و در حالی که ۵ بر ۴ جلو بود، در ثانیه‌های آخر ۶ بر ۵ شکست خورد. این در حالی است که عموزاد سال گذشته این رقیب روسی‌الاصل را شکست داده بود. عموزاد امشب برای کسب مدال برنز به روی تشک می‌رود.

97 کیلوگرم: مجتبی گلیج
در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۵ نفر حضور دارند، مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف بنجامین هانیس از ایتالیا رفت و با پیروزی 8 بر 2 راهی دور بعد شد. گلیج برای صعود به یک‌چهارم نهایی به مصاف ایشیگورو از ژاپن رفت و به‌راحتی این حریف را 11 بر یک و با امتیاز عالی شکست داد و صعود کرد. گلیج برای رسیدن به نیمه نهایی باید با عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روسی مبارزه می‌کرد که با شکست 4 بر 4 از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. گلیج در این کشتی در یک مبارزه حساب‌شده موفق شد با رقیب پرافتخار خود رقابت کند و در حالی که تا لحظات آخر 4 بر 2 جلو بود، در یک غفلت به پل رفت و 4 بر 4 و با ضربه فنی نتیجه را واگذار کرد. در ادامه هم سعدالله یف به حریف روسی‌الاصل بحرین باخت تا گلیج هم حذف شود.
گلیج در نیمه نهایی مسابقات جهانی 2021 هم از کایل اسنایدر جلو بود، اما در سه ثانیه پایانی باخت و به فینال رسید.
همچنین یکشنبه‌شب در جریان دور مقدماتی مسابقات جهانی کشتی آزاد در 4 وزن دوم، ملی‌پوشان ایران در اوزان 57، 74، 79 و 92 کیلوگرم روی تشک رفتند که هر چهار کشتی‌گیر ایران مقابل رقبا شکست خوردند.
در ادامه میلاد والی‌زاده در 57 و امیرعلی آذرپیرا در 92 کیلوگرم با توجه به شکست رقبا، از جدول مسابقات کنار رفتند، اما در 74 و 79 کیلوگرم، به دلیل صعود رقبای یونس امامی و محمد نخودی در فینال، این دو کشتی‌گیر در جدول شانس مجدد به میدان رفتند که نخودی به رده‌بندی رسید و امامی از گردونه مسابقات حذف شد.

74 کیلوگرم: یونس امامی
در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۴۵ نفر حضور داشتند، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان کشتی گرفت که با برتری 6 بر صفر راهی یک‌هشتم نهایی شد. او در این مرحله به مصاف زائور بک سیداکوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه رفت و با نتیجه 6 بر صفر باخت. امامی در این کشتی اسیر تکنیک بالای رقیب روسی شد و نتوانست به امتیازی برسد که با صعود سیداکوف به فینال، امامی به جدول شانس مجدد راه یافت. امامی در کشتی خود در شانس مجدد به پیروزی 10 بر صفر مقابل کنچادزه از گرجستان رسید. او در کشتی بعد به مصاف ختیک تسابالوف از صربستان رفت و با شکست 11 بر 4 از رسیدن به رده‌بندی بازماند و حذف شد. امامی در حالی به این کشتی‌گیر روسی‌الاصل باخت که جزو شانس‌های اصلی کسب مدال بود، اما مقابل رقیب غافلگیر شد و نهایتا با باخت 11 بر 4 از دور رقابت‌ها کنار رفت.

79 کیلوگرم: محمد نخودی
در وزن ۷۹ کیلوگرم که ۲۷ شرکت‌کننده داشت، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف رمضان ساری از ترکیه رفت و با پیروزی 9 بر 4 راهی یک‌چهارم نهایی شد. او در این مرحله به مصاف احمد عثمان‌اف از روسیه رفت و با نتیجه 5 بر2 باخت. با توجه به صعود حریف روسی به فینال، نخودی به شانس مجدد راه یافت.
نایب‌قهرمان جهان در کشتی خود در شانس مجدد به پیروزی 5 بر یک مقابل ماگمدوف از مقدونیه رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. محمد نخودی با نتیجه 10 بر صفر حریف خود از آذربایجان را در رده‌بندی شکست داد و در کمتر از 3 دقیقه مدال برنز را کسب کرد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  24