شماره ۲۸۹۷ | ۱۴۰۲ سه شنبه ۲۸ شهريور
صفحه را ببند
افشای صوت مسئول آمریکایی درباره براندازی در ایران

برت مک‌گرک، مسئول ارشد پرونده غرب آسیا در دولت آمریکا درباره ایران گفته است: «ما به سمت برنامه جایگزین حرکت خواهیم کرد. یعنی انزوای سیاسی، تحریم، اقدام نظامی و اجرای اقدامات خرابکارانه.»
- به تازگی صوتی محرمانه از «برت مک‌گرک»، مسئول ارشد پرونده غرب آسیا و شمال آفریقا در دولت آمریکا، افشا شده است. براساس این صوت، می‌توان گفت که آمریکا، پیوستن به برجام را با رژیم صهیونیستی که دشمن درجه یک ایران است، هماهنگ می‌کرد. مک‌گرک در این رابطه گفته است: «ما اختلافاتی با اسرائیلی‌ها داشتیم، بر سر آنکه به برجام، همانطور که هست برگردیم یا به توافقی بلندمدت و قوی‌تر برسیم. به‌نظرم من، بازگشت به برجام به‌شدت احتمال ضعیفی دارد و ما به سمت نقشه جایگزین (پلن بی) [نسبت به ایران] حرکت می‌کنیم.»
او درخصوص راه‌های جایگزین گفته است: «[راه‌هایی همچون] انزوای دیپلماتیک، تحریم، اقدام نظامی و اقدام خرابکارانه.»
راهکارهایی که مک‌گرک درخصوص ایران اعلام کرده است، اگرچه راه تازه‌ای نیست و سال‌هاست برای مقابله با مردم ایران از سوی ایالات متحده، پیگیری می‌شود، اما بار دیگر دشمنی آمریکا با ایران را به نمایش گذاشت و نشان داد که مذاکره و برجام، به پایان دشمنی آمریکا با ایران ختم نمی‌شود. به‌علاوه، این اظهارات تأیید‌کننده تلاش آمریکا برای براندازی در ایران از هر راه ممکنی است.
نکته دیگر آنکه، تأکید آمریکا بر اقدامات خرابکارانه در ایران، نشان‌دهنده نقش دولت این کشور در ایجاد اغتشاش و آشوب خیابانی است.

 


تعداد بازدید :  101