شماره ۲۵۲۵ | ۱۴۰۱ شنبه ۲۴ ارديبهشت
صفحه را ببند
فایننشال تایمز:
اصلاح نظام یارانه‌ها مخالف مهمی در داخل ندارد

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز با اشاره به طرح اصلاح یارانه‌ها در ایران نوشت: به عقیده تحلیلگران تلاش‌های رئیسی برای اصلاح اقتصاد ایران با مخالفت سیاسی مهمی روبرو نیست.
 به گزارش ایرنا، فایننشال تایمز طی گزارشی از طرح اصلاح یارانه‌ها در ایران نوشت: در حالی که قیمت جهانی گندم افزایش شدیدی داشته و در شرایطی که دولت ایران سعی دارد اقتصاد تحت تحریم این کشور را به جلو ببرد طرح اصلاح یارانه‌ها در ایران به اجرا گذاشته شده است.
 در عوض واقعی کردن قیمت کالاهای اساسی، کالابرگ دیجیتال در اختیار شهروندان ایرانی قرار می‌گیرد که به آن‌ها امکان می‌دهد نیازهای خود را با قیمت‌های یارانه‌ای تأمین کنند. نان، گوشت مرغ، پنیر و روغن از جمله این کالاهای اساسی است.
 رئیس‌جمهوری ایران در گفت‌وگوی تلویزیونی به عنوان یکی از دلایل اجرای این طرح گفت: یارانه‌هایی که دولت به کالاهای اساسی اختصاص می‌دهد به هدر می‌رود و مردم خودشان شاهد فساد و نابرابری در این زمینه هستند. چگونه می‌توان این وضعیت را ادامه داد. مردم و نخبگان به ما تاکید می‌کنند که اقتصاد را اصلاح کنیم و ما مصمم به انجام این کار هستیم.
 این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت: قیمت جهانی گندم در پی جنگ اوکراین جهش داشته و این مسئله هزینه یارانه‌ها را برای دولت ایران بالا برده است. روسیه و اوکراین 30 درصد واردات غلات ایران را تأمین می‌کنند.
 اگرچه غذای معمول ایرانی‌ها آمیزه‌ای از نان، برنج، سیب‌زمینی و ماکارونی است اما ایرانی‌های فقیر و همچنین میلیون‌ها افغانی مهاجر به نان یارانه‌ای
 وابسته هستند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  295