شماره ۲۴۰۰ | ۱۴۰۰ پنج شنبه ۴ آذر
صفحه را ببند
طرح صیانت از خشونت علیه زنان

شهرام شهیدی طـــنــزنـویــس

چهارم آذر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان است. لذا در تحریریه  شهرونگ دور هم جمع شدیم و دبیر صفحه طی نطق باشکوهی در حمایت از زنان چنین گفت:
اینکه می‌گویند پشت سر هر مرد موفقی، یک زن ایستاده، فمنیستی نیست. اصلا چرا باید پشت سر یک مرد موفق زنی ایستاده باشد؟ خب خانم‌ها بروند توی صف خودشان.
یکی از کارتونیست‌های خانم هم زیرلبی جواب داد: «پشت سر هر زن موفق یک مرد ایستاده که تمام توانش را برای عدم‌موفقیت زن در طبق اخلاص گذاشته اما زورش نرسیده.»
یکی از بچه‌ها برای اینکه بحث بالا نگیرد، پیشنهاد داد حالا که طرح‌های صیانتی روی بورس است ما هم طرح «صیانت از خشونت علیه زنان» را ارایه دهیم. البته از آنجا که ایشان بیبی‌فیس تشریف دارند همه فکر می‌کنند دچار سهو زبان شده و واژه درست در دهانش نچرخیده اما خودش می‌داند چه گفته.
خلاصه پس از ربع ساعت، طرح صیانت از خشونت علیه زنان آماده و  با قید دوفوریت ثبت شد.
 1- به‌منظور تامین هزینه‌های مالی این طرح، می‌بایست عوارض خروج از منزل از زنان اخذ گردد. در این طرح بسته به اینکه در ساعت اوج تردد از خانه صورت بگیرد یا نه مقدار عوارض دریافتی متغیر خواهد بود!
2- هر زنی اختیار دارد هر کنجی از خانه را که به آن الفت دارد اختیار کرده و همانجا بنشیند. هیچ مردی حق ندارد او را از این حق محروم کرده و با اعمال خشونت، زن را مجبور کند برود جای دیگری بنشیند.
3- به‌منظور صیانت زنان از خشونت محیط وزارتخانه‎ها، هرگونه انتصاب زنان به‌عنوان وزارت، قضاوت و ... خشونت علیه زنان تلقی شده و با آن برخورد خواهد شد.
4- به‌منظور صیانت و حفظ صدای زنان، خواندن زنان حتی در مراسم خانوادگی خشونت علیه خودشان تلقی شده و حنجره موردنظر جهت اعمال اصلاحات ژنتیکی ضبط خواهد شد.
5- به‌منظور صیانت از حس زنان و جلوگیری  از جریحه‌دار شدن احساساتشان حین تماشای مسابقات ورزشی، حضور آنان به‌عنوان تماشاگر همچون سابق ممنوع است.
البته فکر نکنید صیانت از زنان فقط محدود به همین چند بند است. حیف محدودیت جا نمی‌گذارد بقیه‌اش را بگوییم.

 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  250