شماره ۱۹۷۷ | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ خرداد
صفحه را ببند
عـــدد خــبــــر

62٪ کاهش خرید ارز برای واردات در نیما
[ایسنا] اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که خرید ارز برای واردات در دوماهه ابتدایی امسال در قیاس با مدت مشابه ‌سال قبل ۶۲‌درصد کاهش یافته است.
براساس آمار و اطلاعات ارایه‌شده از اول فروردین‌ماه تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه‌ سال ۱۳۹۸، دو‌میلیارد و ۷۵۰‌میلیون دلار یورو در سامانه نیما از صادرکنندگان خریداری شده که این عدد در مدت مشابه ‌سال‌جاری به حدود یک‌میلیارد یورو کاهش یافته  که  به این ترتیب افتی ۶۲‌درصدی را نشان می‌دهد.همچنین از اول فروردین‌ماه تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه ‌سال ۱۳۹۸ صادرکنندگان بیش از سه‌میلیارد و ۱۰۰‌میلیون یورو ارز در سامانه نیما برای فروش ارایه کردند که این عدد در مدت مشابه‌ سال‌جاری به حدود ۱.۵‌میلیارد یورو کاهش یافته که افتی ۵۰‌درصدی را نشان می‌دهد.
در دوماهه ابتدایی ‌سال ۱۳۹۸، میانگین نرخ خرید یورو در بازار ثانویه حدوداً ۱۰‌هزار و ۶۰۰ تومان بوده که این عدد در دوماهه ابتدایی ‌سال ۱۳۹۹ به حدود ۱۵‌هزار و ۷۰۰ تومان رسیده و افزایشی ۴۷‌درصدی را نشان می‌دهد.
براساس نمودار ارایه‌شده از سوی اتاق بازرگانی تهران، میانگین معاملات در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه افزایشی شده اما در هفته‌های قبل روند سینوسی داشته است.


77 هزار تحویل خودرو از سایپا و ایران‌خودرو
[ایرنا]   از ابتدای‌ سال 99 تاکنون، 77‌هزار و 704 خودرو از ایران‌خودرو و سایپا در قالب تعهدات معوق و جاری به مردم تحویل داده شده است. این دو خودروساز در همین زمان 112‌هزار و 489 خودرو تولید کرده‌اند. از ابتدای امسال کل تولید تجمعی شرکت ایران‌خودرو ۶۲‌هزار و ۳۵۰ دستگاه بوده و در قالب تعهدات معوق، جاری و فوری در مجموع ۲۸‌هزارو۲۱۵ دستگاه خودرو روانه بازار کرده است.همچنین کل تولید تجمعی شرکت سایپا نیز از ابتدای امسال ۵۰‌هزار و ۱۳۹ دستگاه بوده و در قالب تعهدات معوق، جاری و فوری در مجموع ۴۹‌هزارو ۴۸۹ دستگاه خودرو تحویل مشتریان خود داده است.

112 هزار تُن عسل در کشور تولید می‌شود
[ایسنا] سالانه 112‌هزار تن عسل از 110‌میلیون و 600‌هزار کلونی زنبور درکشور تولید می‌شود.
مشیر غفاری، مجری طرح توسعه زنبورداری در روز جهانی زنبورعسل ۳۱ اردیبهشت گفت: «حدود ۵۳ نوع عسل در کشور از گیاهان مختلف و 98‌هزار زنبورستان یا زنبوردار درکشور وجود دارد که ‌سال گذشته حدود ۱۴۰۰ تن صادرات عسل داشتیم و مقصد عسل ایران نیز عراق، ترکیه و برخی از کشورهای جنوبی بود.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  514