شماره ۱۶۴۳ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۲ اسفند
صفحه را ببند
مروری بر بعضی اظهارنظرهای نمایندگان مجلس به بهانه جمله محمدعلی وکیلی
شما چرخ زندگی‌تان چطور می‌چرخد؟

آیت وکیلیان| در مورد هزینه‌های عجیب و غریب مجلس و نمایندگان آن حرف و حدیث‌های فراوانی شنیده‌ایم؛ در گزارشی که از حسابرسی دیوان محاسبات مربوط به بودجه‌ سال 95 مجلس استخراج شده، اعداد و ارقام عجیب و غریبی دیده می‌شود. از طرفی، برخی از نمایندگان با انتشار فیش حقوقی‌شان ناراحت شده و مراتب اعتراض خود را به انحای مختلف نشان داده‌اند. برخی دیگر نیز اظهارنظرهای شگفت‌انگیزی مطرح کرده‌اند؛ به‌گونه‌ای که مخاطبان به این دریافت رسیده‌اند یا دست‌کم این‌گونه فکر می‌کنند که این نمایندگان با مطرح کردن این سخنان با مردم و طبقاتی از آنها که در شرایط بد اقتصادی، مالی و معیشتی هستند، ابراز همدردی می‌کنند. درباره مورد اخیر، می‌توان به ماجرای «محمدعلی وکیلی» اشاره کرد. وکیلی گفته که «هر نماینده مجلس ماهی ۸‌میلیون و ۳۰۰‌هزار تومان حقوق دریافت می‌کند که حتی با این دریافتی به سختی زندگی را می‌گذرانیم.» وکیلی در ادامه گفته که «با این دریافتی حتی نمی‌توان زندگی معمولی داشت.» در ادامه به چند مورد از اظهارنظرها و سخنان جالب نمایندگان مجلس که در صدد القای وضع معیشتی سخت هستند، اشاره می‌کنیم.
نمایندگانی که خیال می‌کنند
 حقوقشان کم است!
نکته جالب توجه در میان خانه ملتی‌ها این است که دریافتی آنها به صورتی شفاف و قاطع بیان نمی‌شود. جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو فراکسیون مستقلین در این مورد می‌گوید که «من نمی‌دانم چه کسی گفته که 7 تا 8 تومان حقوق می‌گیرم؛ اما من پنج‌میلیون و چهارصد‌هزار تومان حقوق می‌گیرم. قبلا در دانشگاه می‌خوابیدم و 8‌میلیون تومان حقوق می‌گرفتم.» او همچنین در توجیه ضرورت افزایش حقوق نمایندگان مجلس اظهار کرده که «به هر حال اگر ما می‌گوییم باید مراقب فساد باشیم، از سوی دیگر باید یک مدیر را تأمین کنیم که به سمت رانت نرود.»
شب عید و هزینه‌کرد وکلای ملت
در گزارشی از نمایندگان مردم در مجلس سوال شد که هزینه خانوار چهارنفره یک نماینده مجلس چقدر است. در زیر پاسخ نمایندگان به این پرسش‌ را بخوانید:  
«علی ابراهیمی»، نماینده مردم شازند در پاسخ به این‌که شما برای شب عید چه میزان هزینه کرده‌اید، گفت: «اگر بخواهیم سرجمع تمام هزینه‌ها مانند خوراک و لباس و مسائل دیگر را در نظر بگیریم، فکر می‌کنم حداقل چیزی حدود 2 تا 2.5‌میلیون تومان نیاز است.»
«سیدعلی ادیانی»، نماینده قائمشهر نیز گفته که «شما فکر می‌کنید لازم است از امور شخصی مردم بپرسید و دیگران نیز به آن پاسخ دهند؟»
«محمدمهدی افتخاری» نیز گفته «اگر یک خانواده بخواهد هزینه بسیار کمی داشته باشد و خیلی طبیعی وارد بازار شود و خرید کند، بالای 2‌میلیون تومان لازم است تا مایحتاج ضروری خود را تهیه کند.»
«شهاب‌الدین بی‌مقدار»، نماینده مردم تبریز نیز بیان کرده که «فکر می‌کنم در حالت متوسط حدود دو‌میلیون تومان نیاز است تا حداقل‌های لازم را برای شب عید تهیه کنند.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  510