شماره ۱۴۸۳ | ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ شهريور
صفحه را ببند
روحانی در مراسم تجدید میثاق دولت دوازدهم با آرمان‌های امام راحل:
از درد و مشکلات مردم می‌کاهیم

شهروند| حسن روحانی دیروز در مراسم تجدید میثاق دولت دوازدهم با آرمان‌های امام راحل در مرقد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به مباحثی پرداخت که اهم آن را در پایین می‌آوریم.
سیره امامان
حضرت علی (ع) هیچگاه پیشوایی خلق را بدون خواست مردم آغاز نکرد
ـ عید قربان، عید ایثار، فداکاری، از خودگذشتن و از جان عزیزتر گذشتن و عید غدیر، عید ولایتی است که مولا امیرالمؤمنین(ع) هیچگاه پیشوایی خلق را بدون خواست و اصرار مردم آغاز نکرد و هیچگاه نیز از راه حق و صواب منحرف نشد.
سیره امام خمینی (ره)
امام راه و مسیر امید را به ما آموختند
ـ امام عزیز و بزرگوار راه و مسیر امید را به همه ما آموختند و سراسر وجود و کلام ایشان امید به آینده بود.
ـ اگر امام راحل امیدوار نبود، نمی‌توانست 10 ماه حبس و حصر را با کمال نشاط و سرزندگی طی کند و اگر امیدوار نبود، نمی‌توانست 14 سال تبعید را تحمل کند.
ـ امام خمینی(ره) در مقابل همه مشکلات و سختی‌ها، دستش به سوی مردم خودش دراز بود و از مردم استمداد می‌طلبید و می‌خواست که بار سنگین ادامه راه انقلاب را بر دوش بکشند.
ـ امام راحل می‌دانست که ملت بزرگ ایران با فرهنگ کهن و با ایمان به خداوند و روحیه ایثار می‌تواند به خوبی از همه مشکلات عبور کند. امام راحل هیچگاه نگفت که همه با من، بلکه همیشه عنوان همه با هم بودن را به کار می‌برد.
امام و توطئه بیگانگان
راه امام می‌تواند منجی کشور و مردم باشد
ـ امروز یکی از روزهای سخت و دشوار کشور عزیز ایران در برابر توطئه‌های بیگانگان است. راه امام می‌تواند منجی کشور و مردم باشد.
ـ امروز روزی نیست که بخواهیم باری که بر دوش داریم را بر دوش دیگری بیفکنیم و این فکر که کسی می‌تواند حساب خود را از دیگری جدا کند، اشتباهی بزرگ است.
حاکمیت نظام
حاکمیت دولت و نظام نمی‌تواند از هم فاصله داشته باشد
نهاد روحانیت و دین و نهاد دولت در کنار یکدیگر قرار دارند و حاکمیت دولت و نظام نمی‌تواند از هم فاصله داشته باشد.
ـ در مسیر آرمان‌های بزرگ انقلاب همه با هم و در کنار یکدیگر هستیم و ایستادگی در برابر مشکلات و توطئه‌های دشمنان یک وظیفه همگانی است.
ـ بدون تردید با وحدت، اتحاد و یگانگی به خوبی می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.
سیاست داخلی
تلاش ما آن است که از درد و مشکلات مردم بکاهیم
ـ به درد و رنج و مشکلات مردم واقف هستیم. همه تلاش ما آن است که از درد و مشکلات مردم بکاهیم و هیچ تردیدی نداریم که با وحدت، اتحاد و استقامت می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.
ـ امام راحل به ما گفت که در برابر مردم که ولی‌نعمت ما هستند، باید خدمتگزار باشیم. بار دیگر عهد می‌بندیم که برای خدمت به مردم کمربندهای خود را مستحکم‌تر ببندیم.
سیاست خارجی
توانستیم توطئه‌های آمریکا را خنثی سازیم
ـ همانطوری که توانستیم تلاش لابی‌های صهیونیستی را در سالن‌های مجلس سنا و نمایندگان آمریکا و همچنین توطئه‌های آمریکا را در سالن شورای امنیت سازمان ملل خنثی کنیم و اتهامات آنها را نسبت به ایران در افکار عمومی جهان بزداییم و توطئه‌های آنان را در دل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خنثی کنیم، این ملت به خوبی خواهد توانست از همه مشکلات سرافرازانه عبور کند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  352