شماره ۴۲۹ | ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۶ آبان
صفحه را ببند
آژیر

پاتک شبانه پلیس به 53 تبهکار پایتخت
53 کیف‌قاپ، زورگیر، متجاوز به عنف، جاعل و مرتکبان دیگر جرایم در عملیات غافلگیرانه پلیس دستگیر شدند. سردار حسین ساجدی‌نیا پیش از ظهر دیروز با حضور در مقر پلیس آگاهی فاتب و در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: ساعت 4 بامداد روز یکشنبه در چندین عملیات منسجم، همکاران ما 53 زورگیر، کیف‌قاپ، اوباش، جاعل، مالخر، متجاوز به عنف، زاغ‌زن و... را که در قالب شش باند فعالیت می‌کردند، دستگیر کردند. وی با بیان این‌که دستگیری این افراد تا پیش از ظهر دیروز ادامه داشت، خاطرنشان کرد: این افراد تا ساعاتی دیگر به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. رئیس پلیس پایتخت در ادامه سخنانش با بیان این‌که متهمان دستگیر شده سابقه‌دار هستند، افزود: این افراد پس از آزادی از زندان یا حتی در دوران مرخصی از زندان دست به سرقت می‌زدند و انتظار ما از قوه قضاییه این است که با توجه به سوابق این افراد با آنان برخورد شود. ساجدی‌نیا، محدوده فعالیت دستگیرشدگان را مرکز، جنوب، غرب و چند شهر اطراف تهران بزرگ اعلام کرد و افزود: تمامی این افراد دستگیر شده و شهروندان مالباخته با مراجعه به مجموعه پلیس آگاهی می‌توانند شکایت خود را در این خصوص پیگیری کنند. وی محدوده سنی متهمان دستگیر شده را از کمتر از 20‌سال تا بیش از 60‌سال عنوان کرد و گفت: در بین دستگیرشدگان مالخری وجود دارد که چند ماه پیش وی را دستگیر کرده بودیم و رسانه‌ها نیز اخبار دستگیری‌اش را منتشر کرده بودند اما متاسفانه دوباره وی در میان دستگیرشدگان دیده شده است.
رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان این‌که تعدادی از دستگیرشدگان نیز متجاوز به عنف هستند خاطرنشان کرد: تصاویر این افراد در روزهای آینده در رسانه‌ها منتشر خواهد شد تا شهروندان نسبت به شناسایی آنان اقدام کنند. ساجدی‌نیا تعامل موجود میان پلیس و قوه قضاییه را خوب ارزیابی کرد و گفت: ‌اما می‌بینیم که هزینه جرم برای بعضی از این افراد کم است و مجازات‌ها به گونه‌ای است که افراد سابقه‌دار پس از سرقت متنبه نمی‌شوند. بنابراین خواهش ما از قوه قضاییه این است که حداکثر مجازات را برای این افراد لحاظ کنند. رئیس پلیس تهران بزرگ درباره نحوه بازگشت اقلام مسروقه به مالباختگان نیز گفت: در این خصوص درحال طراحی سازوکاری برای بازگشت اموال سرقتی به مالباختگان هستیم که اطلاع‌رسانی‌های لازم در زمان معین در این خصوص صورت خواهد گرفت. به گزارش ایسنا، از دستگیرشدگان میلیون‌ها تومان پول، چندین دستگاه تلفن‌همراه، مهرهای جعل شده وزارت امور خارجه، قوه قضاییه و... کشف و ضبط شده است. یکی از مجرمان که 16‌سال داشت به ایسنا گفت: تاکنون قریب به 100 کیف‌قاپی داشته‌ام. یکی دیگر از دستگیرشدگان نیز که دارای سه سابقه دستگیری بود و آخرین‌بار پس از یک‌سال حبس دو ماه پیش از زندان آزاد شده، اظهار کرد: هنگامی که در زندان بودم رضایت شاکیان را جلب کرده و در ایام مرخصی با سرقت از دیگران موفق به رضایت گرفتن از شاکیانم شدم و در طول دو ماهی که از زندان آزاد شده بودم 50‌میلیون با سرقت‌  درآمد داشتم. این متهم که حدود 50‌سال سن داشت درباره شیوه سرقتش نیز گفت: با زاغ‌زنی مالباختگان در مقابل بانک‌ها اطلاعات آنان را به دیگر همدستانم می‌داده و از آنان سرقت می‌کردم.

بن‌بست قاچاقچیان مسلح در ارتفاعات کوهک
ماموران پلیس سراوان در یک درگیری یک‌ساعته با قاچاقچیان مسلح، 354 کیلو تریاک کشف کردند. پلیس وقتی در جریان اقدامات قاچاقچیان مسلح قرار گرفت که با استفاده از یک خودرو تویوتا، قصد جابه‌جایی مقادیر قابل توجهی موادمخدر در ارتفاعات «کوهک» شهرستان سراوان را داشتند.بلافاصله چند تیم از ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان به منطقه اعزام شدند. ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری ماموران انتظامی شهرستان سراوان، با پایش اطلاعاتی، محل تردد خودرو قاچاقچیان را شناسایی کردند  و به‌طور نامحسوس تحت کنترل قرار دادند. ماموران پس از شناسایی خودرو حامل مواد، به خودرو دستور ایست داده که قاچاقچیان مسلح، بدون توجه به دستورات پلیس، اقدام به تیراندازی و درگیری با ماموران کردند. قاچاقچیان پس از مشاهده آتش شدید پلیس و تنگ شدن عرصه بر خود با به جا گذاشتن خودرو حامل مواد از محل متواری شده که ماموران موفق به دستگیری یکی از قاچاقچیان شدند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  274