شماره ۴۲۹ | ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۶ آبان
صفحه را ببند
نمایندگی مجاز اپل در ایران تقلبی از آب درآمد!
مردم: آیا ادعای مجوز وزارت صنعت صحت دارد؟!

شهروند| درحالي‌كه «اپل» هنوز به دليل تحريم‌ها و قوانين وزارت امور خارجه آمريكا هيچ نمايندگي مستقيمي در ايران ندارد، در روزهای اخیر یک شرکت تعاونی با نصب بیلبوردهای تبلیغاتی مدعی شد که اولین نمایندگی رسمی اپل در ایران است.
این شرکت به این موضوع اکتفا نکرده و با آوردن شماره مجوز خود ادعا کرد به‌عنوان اولین نمایندگی اپل از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت دریافت کرده است. هنوز مدت‌زمان زیادی از این موضوع نگذشته است که اپل در پاسخ به استعلام خبرنگاران ایرانی اعلام کرد که هیچ نمایندگی رسمی در ایران ندارد و فروشگاهی با مجوز اپل در ایران تأسیس نشده است. این مسأله در شرایطی اتفاق می‌افتد که پیش از این افراد دیگری نیز با عنوان نمایندگی اپل در ایران فعالیت می‌کردند اما وجه تمایز این شرکت با دیگران ارایه شماره مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت بود. براساس قوانین بین‌المللی اپل می‌تواند از این شرکت‌ها و نمایندگی‌های تقلبی شکایت و خسارت دریافت کند. نظر تعدادی از مخاطبان را به این خبر می‌خوانید:
کریمیان: برای انتشار یک آگهی ساده ترحیم باید ده‌ها مجوز گرفت. جالب است که عده‌ای به همین راحتی مدعی نمایندگی یک برند مشهور و بزرگ دنیا می‌شوند اما نظارتی وجود ندارد!
ناشناس: نظارت داخلی که هیچ! از خبرنگارها خواهش می‌کنیم این تقلبات رو از طریق قوانین بین‌المللی پیگیری کنن تا این متقلبان مجازات بشن بلکه اوضاع بازار کمی سر و سامان پیدا کنه.
حمیدی‌نژاد: اپل نمایندگی غیرمستقیم نمی‌ده و شخصا فروشگاه مستقیم در کشور مقصد دایر می‌کنه. کاش حداقل می‌فهمیدن که مردم از قوانین برندهای بزرگ به اندازه کافی اطلاع دارن.
ناشناس: اصناف مردم رو چی فرض کردن؟! کاش اصناف فهم مشتری رو تا این حد پایین تصور نکنن.
وحید: مجوز وزارت صنعت جالبه! آیا وزارت صنعت واقعا مجوز داده و رانتی اتفاق افتاده یا این مجوز هم قلابیه؟!
اعتضادی: اگه مجوز هم قلابی باشه پس چطور تبلیغشو کرده اونم در سطح بیلبورد شهری؟!
ناشناس: وقتی قیمت‌هاش چند برابر قیمت واقعی محصولات اپل است کاملا واضحه که ادعای نمایندگی هم کذبه.
مهدی: یعنی این‌قدر ساده می‌شه ادعاهای بزرگ اما دروغ داشت؟
علی: به شرط پارتی میشه در بازار کارهای زیادی کرد!
اکبری: تقلب در بازار بیداد می‌کنه. بیچاره مصرف‌کننده‌ها.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  134