حق‌الزحمه ساعات حق‌التدریس معلمان ۲ برابر می‌شود
 

 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان در صورت کسب شرایط هر ۴ سال ارتقای رتبه دارند، گفت: «طرحی را دنبال می‌کنیم که از مهر ۱۴۰۳ اجرا خواهد شد و براساس آن حق‌الزحمه ساعات اضافه تدریس معلمان دو برابر
خواهد شد.»
علی فرهادی، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه مهم‌ترین اتفاق سال 1402 به سرانجام رسیدن رتبه‌بندی معلمان بود، گفت: «572 هزار معلم به رتبه خود معترض بودند که تمام اعتراضات بررسی شد و به سرانجام رسید. 850 هزار نفر از معلمان رتبه‌بندی شدند و از این به بعد رتبه‌بندی معلمان جدیدالاستخدام انجام می‌شود. نومعلمانی که در سال 1403 وارد آموزش و پرورش می‌شوند، مشمول رتبه‌بندی هستند و باید منابع مالی آن پیش‌بینی شود. رتبه‌بندی یک نظام پیوسته است و معلمان در صورت کسب شرایط هر 4 سال ارتقای رتبه دارند.»
وی ادامه داد: «در سال 1403 حدود 72 هزار معلم جدید از طریق آزمون استخدامی، جذب می‌شوند و 32 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و رجایی وارد مدارس می‌شوند. بر این اساس، بیش از 100 هزار معلم جدید خواهیم داشت. همچنین امسال 19 هزار مربی پرورشی، تربیت‌بدنی و مربی سلامت استخدام می‌شوند که از اول مهر کار خود را در مدارس آغاز خواهند کرد.»


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/242347/حق‌الزحمه-ساعات-حق‌التدریس-معلمان-۲-برابر-می‌شود