وزیر آموزش و پرورش:
 
۷۲ هزار معلم در سال ۱۴۰۳ استخدام می‌شوند
 

 

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه ۷۲ هزار معلم در سال ۱۴۰۳ استخدام می‌شوند، گفت: «مهر ۱۴۰۳ در پایه اول دبستان کتاب‌های درسی جدید خواهیم داشت.» رضامراد صحرایی؛ درباره تأمین امنیت امتحانات نهایی گفت: «کیفیت آموزش از دغدغه‌های جدی این وزارتخانه است. مصوبه کاهش ضریب کنکور در پذیرش دانشجویان در دو مجلس مصوب و به دو دولت ابلاغ شد، اما به دلایلی توان اجرا نداشتند، اما ما سال ۱۴۰۲ این مصوبه را در کنار تمام فشارهای روانی بر داوطلبان و تلاش مافیای کنکور برای لغو مصوبه، اجرا کردیم و به معلم، کتاب و مدرسه مرجعیت دادیم. موضوع «کیفیت آموزش» روی میز رئیس‌جمهور قرار دارد؛ با اجرای مصوبه کنکوری، ۱۱ استان که سهم آنها از صندلی‌های برتر دانشگاه‌ها بین ۵۰ تا ۱۵۰ درصد بیشتر از نسبت داوطلبان‌شان بود، سهمی منطقی پیدا کردند و سهم استان‌های محروم افزایش یافت. به‌عنوان مثال، استان سیستان و بلوچستان که ۰.۱۶ درصد از یک (شاخص عدالت آموزشی) کسب می‌کرد در سال ۱۴۰۲، ۰.۴۸ درصد سهم کسب کرد.»

لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی شایعه است
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مصوبه کنکوری به‌دنبال کیفیت آموزش و اجرای برنامه درسی ملی است، گفت: «حتی یک مورد از شایعات لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی صحت نداشت و اگر سؤالی لو برود، ابتدا خودمان به خانواده‌ها خواهیم گفت. در سال ۱۴۰۳ امنیت امتحانات نهایی بیشتر از سال گذشته تامین خواهد شد.»
 ۷۲هزار معلم استخدام می‌شوند
صحرایی همچنین در ادامه صحبت‌هایش گفت: «سال ۱۴۰۲، ۵۰ هزار معلم از طریق آزمون استخدامی و ۲۵ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان استخدام شدند و سال ۱۴۰۳، ۷۲ هزار معلم استخدام خواهیم کرد و و ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان و رجایی نیز به مدارس وارد می‌شوند.»

کتاب‌های درسی جدید برای پایه اول دبستان
وی درباره تغییر کتاب‌های درسی افزود: «تحول باید در برنامه درسی اتفاق بیفتد که یک شاخه آن کتاب درسی است. شایستگی‌های پایه که دانش‌آموزان باید به آن برسند، استخراج شده و مقدمه تغییر کتاب‌های درسی است. براین اساس، در سال ۱۴۰۳ کتاب‌های درسی پایه اول دبستان جدید خواهد بود. همچنین اثر محسوس تغییر کتاب‌های درسی در سال ۱۴۰۴ مشاهده خواهد شد.»

اختصاص بیش از ۳۰۰۰ سهمیه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به سیستان و بلوچستان
وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: «امسال بیش از ۳ هزار نفر سهمیه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده که معادل میزان استخدامی آزمون فراگیر کل دستگاهای اجرایی کشور در سال گذشته است.»

 


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/242271/۷۲-هزار-معلم-در-سال-۱۴۰۳-استخدام-می‌شوند