ابرقدرت صنعتی آلمان به پایان نزدیک می‌شود
 

 

از بین رفتن رقابت‌پذیری آلمان، مواجهه با چالش‌های مختلف از سوی آمریکا و چین و از دست دادن گاز طبیعی ارزان‌قیمت روسیه باعث شده است روزهای اوج آلمان به عنوان یک ابرقدرت صنعتی رو به پایان باشد.
با توجه به روند نزولی تولید کارخانه‌ای در آلمان از 2017، به نظر می‌رسد روزهای اوج این کشور به عنوان یک ابرقدرت صنعتی رو به پایان باشد. از بین رفتن رقابت‌پذیری آلمان، مواجهه با چالش‌های مختلف از سوی آمریکا و چین و از دست دادن گاز طبیعی ارزان‌قیمت روسیه، روند افول قدرت صنعتی این کشور را تسریع کرده است. تنها راه پیش‌روی بخش صنعت آلمان تطبیق با شرایط موجود است، اما آینده این بخش نامطمئن است.
تعطیلی کارخانه دوسلدورف آلمان در سال گذشته میلادی نشان‌دهنده واقعیت دردناک پیش‌روی این کشور بود. این واقعیت که موقعیت این کشور به عنوان قدرت برتر صنعتی دنیا رو به پایان است. بسیاری از مقامات صنعت آلمان عقیده دارند توقف این روند نزولی تقریبا غیرممکن است و بسیاری از چیزها باید به سرعت تغییر کنند.
زیربنای ماشین صنعت آلمان در حال سقوط است. آمریکا به‌تدریج اروپا را کنار گذاشته و به دنبال رقابت با متحدان خود در آن سوی اقیانوس اطلس برای سرمایه‌گذاری‌های جوی است. چین به رقیب بزرگ‌تری تبدیل شده و دیگر خریدار سیری‌ناپذیر کالاهای آلمانی نیست، اما توقف خرید گاز طبیعی ارزان‌قیمت روسیه ضربه نهایی به تولید کارخانه‌ای آلمان بود.


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/240000/ابرقدرت-صنعتی-آلمان-به-پایان-نزدیک-می‌شود