در جلسه هیأت دولت به ریاست روحانی انجام شد
 
افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۰
 

 

هیأت وزیران در جلسه صبح روز چهارشنبه خود، با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ و مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران موافقت کرد.
به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیأت دولت» در این جلسه که به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین  روحانی، رئیس‌جمهوری برگزار شد، مصوب شد که از ابتدای فروردین سال جاری، کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۳۹۹ برقرار شده است، براساس مصوبه شورای عالی کار برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری، از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان ۳۹درصد مستمری آنان در پایان اسفند  ۱۳۹۹ افزایش یابد. برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری نیز به میزان ۲۶درصد مستمری آنان در پایان اسفند ۱۳۹۹ به علاوه مبلغ ثابت ۲ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۵۰ ریال افزایش می‌یابد.
همچنین به منظور ترمیم بخشی از متناسب‌سازی مرحله دوم حقوق مستمری‌بگیران و در اجرای دادنامه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، مبلغ عائله‌مندی و حق اولاد کلیه مستمری‌بگیران واجد شرایط همانند بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی وفق بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری تأمین و پرداخت می‌شود.


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/197504/افزایش-مستمری-بازنشستگان-و-مستمری‌بگیران-سازمان-تأمین-اجتماعی-در-سال-۱۴۰۰