همه چیزدرباره مداح وحدت‌شکن شبکه 5
 
یک دهه شصتی که از آن طرف بام افتاد!
 

 

شهروند| «احد قدمی» مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی(ع) مطالب موهنی را در شبکه پنج صدا‌وسیما مطرح کرده بود، داماد خانواده احمدی‌نژاد از آب درآمد. قدمی متولد‌ سال۱۳۶۰ و سومین داماد پروین احمدی‌نژاد است. او که پیش از آغاز ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد عضو این خانواده شد، سابقه فعالیت در حراست ‏سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های، سازمان گسترش   و نوسازی صنایع ایران را دارد. مداح جنجالی که ‏برخی منابع خبری بازداشت و برخی دیگر خبر احضار او به دادسرای فرهنگ و رسانه را منتشر کردند. او در مصاحبه‌ای که سه‌سال پیش با شبکه اینترنتی تی‌وی پلاس داشته، خود را یک احمدی‌نژادی تمام عیار معرفی می‌کند! قدمی در این گفت‌وگو با لحنی صریح و بی‌پرده می‌گوید: «من افتخار می‌کنم که یک احمدی‌نژادی‌ام.»
بیکاری مداح ‌پرحاشیه در دولت یازدهم
این مداح پرحاشیه در آن گفت‌وگو به کارنامه فعالیت‌های اجرایی و تحصیلی خود نیز اشاره‌هایی دارد: «من سابقه طلبگی و همچنین پوشیدن لباس پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی را دارم.» براساس ادعای قدمی در این گفت‌وگو فعالیت مدیریتی این مداح جوان از دولت اصلاحات آغاز شده و در دولت احمدی‌نژاد هم ادامه داشته است. قدمی در این گفت‌وگو با کنایه درباره بیکاری خود در دولت یازدهم هم صحبت‌ می‌کند. این مداح جوان اشاره کوتاهی نیز به میزان دارایی خود در این گفت‌وگو دارد: «خانه‌ام در شهرک شهید محلاتی است، ماشینم پژو جی‌ال‌ایکس‎ است و یک موتور سنگین هم دارم.»
مداحی با نظرات جنجالی
مداح‌ جوان در برنامه زنده‌ای که از شبکه پنج پخش شد، به‌طور واضح به مقدسات اهل سنت توهین کرده، پیش از این نیز درمورد قمه‌زنی، سلبریتی‌ها و سایر مسائل مهم نظرات جنجالی داشته است. او در یک گفت‌وگو دلیل ورود فمینیسم در ایران را پهلوی ‌‌اول وآتاتورک عنوان می‌کند و آنان را به این دلیل مورد لعن قرار می‌دهد. اگرچه که همسر احد قدمی دانش‌آموخته طب سنتی و از فعالان عرصه اجتماعی است.
باز شدن پای مداح ‌جوان به دادسرا
اما حالا رفتارهای تند این مداح جوان پای او را  به دادسرای فرهنگ و رسانه باز کرده است. مداحی که  در مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع) عباراتی به کار گرفته بود که در تضاد با وحدت اسلامی ارزیابی شده است. دادسرای فرهنگ و رسانه به همین دلیل وی را احضار کرده است. در پی این اقدام توهین‌آمیز، سخنگوی قوه قضائیه، اقدام قدمی را یک اقدام عالمانه و عامدانه و غیرقابل پذیرش خوانده بود.  بعد از این اتفاق، شبکه پنج سیما ضمن محکوم کردن «گفتار در تضاد وحدت یک مداح»، از برادران و خواهران اهل سنت عذرخواهی کرد. این اقدام مداح جوان که به‌طور واضح و علنی برخلاف سیاست‌های وحدت‌آفرین رسانه ملی و حتی منویات مقام معظم رهبری بوده، باعث ناراحتی بسیاری از مردم شده است.


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/163497/یک-دهه-شصتی-که-از-آن-طرف-بام-افتاد!