هشتگ‌ روز
 
#تهمینه_میلانی#سانسور #برانکو#شکایت#فیفا
 

تهمینه میلانی که هر چند وقت یک‌بار دچار حاشیه می‌شود، این‌بار به‌دلیل انتشار تصویری از سیل‌زدگان با واکنش‌های تندی مواجه شده است.
تصویری که تهمینه میلانی منتشر کرده، تعدادی از سیل‌زدگان را با لباس‌های گِلی در حالتی خندان نشان می‌دهد. تصویری زیبا که البته عده‌ای از کاربران فضای مجازی گفته‌اند که میلانی در این تصویر یکی از نیرو‌های مردمی (بسیجی) را حذف کرده است. یکی از معترضان جواد موگویی، عکاس این تصویر است.
با این‌که این تصویر درنهایت از صفحه تهمینه میلانی حذف شد، اما چون تهمینه میلانی در توضیح این عکس جنجالی نوشته بود که «خانم گلاب آدینه در صفحه‌اش نوشت: کارشان از گریه گذشته، از آن می‌خندند» عده‌ای چنین عنوان کرده‌اند که میلانی منبع عکس را صفحه گلاب آدینه اعلام کرده است. گلاب آدینه هم در پاسخ اعتراضات به حذف چهره بسیجی گفته که «هر کس چه کافر و چه مسلمان و چه هر کس دیگری که با از خود گذشتگی یاری‌رسان مردم دردمند باشد، قابل احترام و ستایش است. من این تصویر را به همین شکل در صفحات مجازی دیدم و استفاده کردم ولی بعد به شک افتادم که نکند این خانم‌ها راضی نباشند عکسشان همه جا منتشر شود، بنابراین پست را حذف کردم.»
به‌هرحال، تهمینه میلانی با انتشار این عکس، حتی با ذکر منبع یک‌بار دیگر در فضای مجازی سوژه انتقادات زیادی شده است. یکی از منتقدان شناخته‌شده او اکبر نبوی است که در توییتر نوشته: «خانم میلانی! بنده و شما هر دو عضو خانواده سینما هستیم با اختلافات ریز و درشت. شما حق دارید با نظام مستقر در ایران، مخالفت ایدئولوژیک داشته باشید، اما آزادگی ‌حکم‌ می‌کند به کسی که به یاری مردم رفته، احترام بگذارید و تصویرش را حذف ایدئولوژیک نکنید.»

در یکی، دو روز اخیر خبری مبنی بر شکایت برانکو از پرسپولیس به فیفا به خاطر عدم دریافت مطالباتش از این باشگاه منتشر شد و شایعه‌ای هم مبنی بر ارسال نامه‌ای تهدیدآمیز از سوی فیفا به باشگاه پرسپولیس برای تاکید روی پرداخت این بدهی‌ها به وجود آمد. با این‌که مدیرعامل پرسپولیس خیلی زود این خبر را تکذیب کرد، اما پرداخت نشدن مطالبات برانکو و ناراحتی او از این ماجرا واکنش‌های زیادی در فضای مجازی داشت. به گفته عرب، برانکو فقط دو نامه به باشگاه پرسپولیس برای دریافت مطالبات خود فرستاده است. البته گفته می‌شود اگر نامه‌های او نتیجه‌ای در پی نداشته باشد، سرمربی کروات پرسپولیس قصد دارد به فیفا هم نامه بزند! آن‌طور که مشخص است پرسپولیسی‌ها مدت زیادی است که نتوانستند به خاطر مشکلات مالی و البته تحریم‌های بانکی مطالبات برانکو را پرداخت کنند. این موضوع با توجه به نتایج خوبی که این مربی کروات گرفته، با انتقاد هواداران پرسپولیس همراه شده است.
برخی از توییت‌هایی که در فضای مجازی از سوی کاربران در این رابطه منتشر شده را در ادامه می‌خوانید.
- نامه فیفا به باشگاه پرسپولیس رسید: چرا دو ‌سال است حقوق مربی‌ای که قهرمانتان می‌کند نمی‌دهید؟ فیفاجان نمی‌دانی یک نقشه سه جانبه بین وزارت، پیشکسوتان و عده‌ای از داخل باشگاه در جریان است که آن‌قدر حقوق برانکو را ندهند تا خسته شود و برود. اگر مستقیم نمی‌گویند برو از ترس محبوبیتش است.
- برانکو دیگه باید چکار می‌کرد؟ دوتا قهرمانی لیگ یه نایب‌قهرمانی دوتا سوپرجام صعود به فینال آسیا برای اولین بار اینا همه کافی نیست؟ انصافه همچین مربی دوسال حقوق نگیره؟
-نامه فیفا به باشگاه تکذیب شده، برانکو نامه‌ای به فیفا بابت بدهی‌اش ارسال نکرده. قراره تا پنجم اردیبهشت‌ماه بخشی از طلب برانکو جان پرداخت بشه. امیدوارم مشکل مالی باشگاه با رئیس برطرف بشه.

 


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/158512/-هشتگ‌-روز