رسانه فرهنگ خدمت داوطلبانه ایرانیان
شماره ۱۱۰۵ | ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۱ فروردين
صفحه را ببند
لوح تقدیر
بهترین غرفه
تا انتخابات

محمد هاشمی: اطلاعاتی از تایید صلاحیت روحانی به آیت الله هاشمی رسیده بود
انتخاب| محمد هاشمی برادر آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته است: ایشان آنطور که گفته می شود، ظاهرا اطلاعاتی داشته اند و برخی از اشخاص به ایشان اطلاعاتی داده بودند که تعداد موافقین و مخالفین (آقای روحانی) در شورای نگهبان چگونه است؛ یعنی این بحث‌ها بوده است.
محمد هاشمی در ادامه گفته است: تاکید ایشان این بود که دولت آقای روحانی باید دو دوره‌ای باشد و ایشان باید دوره دوم هم باشند . اظهار امیدواری و پیش بینی می کردند که در دوره دوم عملکرد ایشان بالطبع بهتر خواهد بود و بتوانند مشکلات را حل کنند. این نوع عبارات در مورد دولت دوم ایشان از قول حاج آقا نقل می شد.

کدخدایی: اخبار منتشره درخصوص بررسی صلاحیت‌ها صحت ندارد
ایسنا| سخنگوی شورای نگهبان درخصوص روند احراز صلاحیت نامزدهای ریاست‌جمهوری مطلبی را درکانال فضای مجازی منتشر کرد. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درکانال تلگرامی خود نوشت: ملاقات‌های متعدد، حضور درمجلس و دیدار با جمعی از نمایندگان محترم، بررسی برخی از پرونده‌ها و نهایتا مصاحبه زنده درشبکه العالم بخشی از کارهای روز گذشته بود. البته مجددا خبرهای کذب دیگری درخصوص انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها منتشر شد که هیچ‌کدام صحت نداشت. روز چهارشنبه ۳۰ فروردین‌ماه جلسه عمومی شورای نگهبان برقرار است و دستور جلسه نیز بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست‌جمهوری است. اولین فرصت قانونی اعلام نظر نیز پنجشنبه ۳۱ فروردین‌ماه است.

آیت‌الله نوری‌همدانی: کسی که درمقابل شورای نگهبان اعتراض کند، مفسدفی‌الارض است
ایسنا| آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که همه وظیفه دارند در انتخابات حضور یافته و فرد اصلح را انتخاب کنند، بر لزوم حفظ جایگاه قانونی شورای نگهبان و عدم مخالفت با آن تأکید کرد و گفت: اعتراض و طغیان علیه نظر شورای نگهبان گناه است. این مرجع تقلید با بیان این‌که همه وظیفه دارند در انتخابات حضور یافته و فرد اصلح را انتخاب کنند، بر لزوم حفظ جایگاه قانونی شورای نگهبان و عدم مخالفت با آن تأکید کرد و گفت: اعتراض و طغیان علیه نظر شورای نگهبان گناه است. آیت‌الله حسین نوری‌همدانی روز گذشته در درس خارج خود گفت: انتخابات امتحان برای ما و مردم است و همه وظیفه دارند و مکلف به حضور در آن هستند. او در ادامه گفته است: امام در صحیفه نور درچند جا آورده؛ کسی بخواهد درمقابل شورای نگهبان اعتراض کند، نه‌تنها گناه کرده، بلکه مفسد فی‌الارض است، زیرا قانون اساسی با خون این همه شهید به دست آمده و کسی نمی‌تواند آن را قبول نداشته باشد. این مرجع تقلید با تأکید بر این‌که باید به رأی مردم اهمیت بدهیم، با اشاره به سخنانی از امام علی(ع) در نهج‌البلاغه گفت: شکستن قانون ازسوی کسانی است که قصد دارند طغیان کرده و ازحریم تقوا پا بیرون بگذارند، زیرا فریب حب و زیور و زینت دنیا را خورده و می‌خواهند بقیه را هم به این وادی بکشانند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  309