رسانه فرهنگ خدمت داوطلبانه ایرانیان
شماره ۱۰۳۷ | ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۳ دي
صفحه را ببند
لوح تقدیر
بهترین غرفه
بازخوانی نقش هلال در دفاع مقدس
مدیرکل میراث فرهنگی تهران درباره نشست زمین در بازار تهران هشدار داد

شهروند| رئیس سازمان جوانان از برگزاری نخستین جشنواره ملی «هلال وصل» با محوریت آزادگان و در راستای تبیین و نشر نقش جمعیت هلال‌احمر در دفاع مقدس با همکاری دفتر امور ایثارگران این جمعیت خبر داد. دکتر مسعود حبیبی جوانان را به‌عنوان بازوان توانمند جمعیت هلال‌احمر برشمرد و افزود:   ویژگی‌های سازمان جوانان منحصربه‌فرد است و ارتباط با قشر جوان که یک لایه فکری هستند، همیشه نقش موثری در رسیدن اهداف سازمان به برنامه‌های محوله‌شده داشته‌اند و این خود جای قدردانی دارد.
هر زمان به جوان اعتماد شد
رضایت‌بخش بوده است
مسعود حبیبی به نقش جوانان در دوران دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد: هر زمان که به جوان در زمینه‌های مختلف همچون دفاع ازکشور، امدادونجات درآن دوران و غیره اعتماد شد، بحمدالله رضایت‌بخش بوده و می‌توان گفت؛ سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر معتبرترین و قابل اعتمادترین مجموعه‌هاست تا جایی که از هرقشری دراین سازمان درحال فعالیت‌های بشردوستانه هستند و انسانیت را درجهان ترویج می‌کنند. حبیبی با اشاره به سخنان اخیر رهبر جمهوری اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) پیرامون اهمیت الگوسازی در بین جوانان تصریح کرد: چه الگویی بالاتر از آزادگان می‌توان نام برد.
ارایه خدمات جوان هلال در کل کشور چشمگیر است
در ادامه دبیر جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری «هلال وصل» با بیان این‌که ارایه خدمات توسط اعضای جوان جمعیت هلال‌احمر در کل کشور چشمگیر است، گفت: عمده فعالیت‌های خانواده بزرگ هلال‌احمر بر دوش جوانان عضو این جمعیت است که شبکه‌ای منسجم را درکشور شاهد هستیم و از این پتانسیل و ظرفیت می‌توان در برگزاری هرچه بهتر و بیشتر جشنواره استفاده کرد. دکتر محمدرضا پورساداتی به اهداف و محوریت‌های این جشنواره اشاره کرد و افزود: جشنواره هلال وصل درسطح ملی انجام خواهد شد و با توجه به حضور اعضا و اقشار مردم می‌توان  از فضاهای موجود استفاده کافی را برده و ملموس‌تر وارد این حوزه خواهند شد.
این حرکت یک قدم ارزشمندی است، چراکه ارتباط جوان امروزی را با جوانان دیروز و ایثارگران حاضر،  قوی و محکم‌تر می‌کند. یاد آزادگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به همین منظور و درجهت دریافت سریع‌تر و راحت‌تر آثار، دبیرخانه‌ای با این هدف درمعاونت امور جوانان استان‌ها مستقر خواهد شد و مرکزیت دبیرخانه درتهران خواهد بود.
مشاور رئیس جمعیت هلال‌احمر در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: فراخوان جشنواره در دهه فجر خواهد بود و آثار رسیده درموزه دفاع مقدس نگهداری خواهد شد که برای نسل‌های آتی مجموعه‌ای ارزشمند را داشته باشیم.
جشنواره هلال وصل با همکاری دفتر امور ایثارگران درجمعیت هلال‌احمر، بنیاد شهید و امور ایثارگران، موسسه میام آزادگان درنظر دارد تا قشر جوان را با رشادت‌ها و دلاوری‌های آزادگان و اسرای دفاع مقدس آشناتر کند و حلقه اتصال با افرادی که امنیت کشور به برکت  وجود آنهاست و نیز الگوی مناسب  و مروج شهامت‌های جوانان ارزشی برای آیندگان باشد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  196