رسانه فرهنگ خدمت داوطلبانه ایرانیان
شماره ۱۰۳۷ | ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۳ دي
صفحه را ببند
لوح تقدیر
بهترین غرفه
اخبار دیپلماسی

دفاع رئیس‌جمهوری لبنان از روابط با ایران در سفر به عربستان
فارس| رئیس‌جمهوری لبنان درسفر به عربستان از روابط کشورش با ایران دفاع کرد و گفت که ایران در چارچوب سیاست دفاع از مقاومت، از حزب‌الله حمایت می‌کند.
«میشل عون»‌ رئیس‌جمهوری لبنان در نخستین سفر خارجی خود درهفته جاری به عربستان رفت و دراین سفر، درمصاحبه‌ای مطبوعاتی از روابط کشورش با ایران دفاع کرد.
عون در گفت‌وگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن و ریاض درپاسخ به این سوال که آیا روابط با ایران مانع لبنان برای ارتباط با دنیای عرب است، گفت: این رابطه مانعی درخود ندارد. میشل عون گفت: روابط ما با ایران عادی است و این روابط چیزی درخود ندارد که مانع روابط طبیعی با جهان عرب بشود. رئیس‌جمهوری لبنان توضیح داد: نکته‌ای را نباید نادیده گرفت و آن کمک ایران به حزب‌الله در چارچوب سیاست حمایت از مقاومت است. این کمک به چیزی تبدیل شده که جنگ با تروریسم درسوریه نامیده می‌شود و شاید این مسأله تا زمانی ادامه یابد که ما پایان آن را نمی‌دانیم.

رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان درنشستی خبری در تهران: حضورمان در سوریه تا شکست تروریست‌ها ادامه خواهد داشت
فارس| رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان با بیان این‌که حضورمان در سوریه تا شکست گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داشت، گفت که حزب‌الله مخالف تجهیز ارتش لبنان نیست.  سیدابراهیم امین‌السید رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان بعدازظهر دیروز درنشستی خبری درمحل دفتر حزب‌الله درتهران با بیان این‌که حزب‌الله لبنان یک جنبش سیاسی است که درتمام زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی فعالیت دارد و اهداف ما کاملا روشن است، افزود: حزب‌الله درمقطعی در لبنان شروع به فعالیت کرد که لبنان تحت اشغال رژیم صهیونیستی بود و اشغال لبنان توسط رژیم صهیونیستی بخشی از برنامه آمریکا برای سلطه برمنطقه بود. رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان ادامه داد:   اهداف اساسی مقاومت آزادی لبنان از سلطه رژیم صهیونیستی و ایجاد لبنانی مستقل و آزاد است. امین‌السید اضافه کرد: هدف دوم ما کمک به برادران ما درفلسطین در راستای آزادسازی قدس است.  مقاومت از لحاظ ملی فعالیتش در راستای آزادی لبنان و از لحاظ عقیدتی در راستای آزادی قدس می‌باشد.

خوشرو در نشست شورای امنیت عنوان کرد: هشدار نسبت به تیره شدن چشم‌انداز صلح  درخاورمیانه
نماینده دایم ایران در سازمان ملل اشغالگری رژیم صهیونیستی و دخالت خارجی علیه سوریه و یمن را مصادیق مفهوم تجاوزی خواند که در منشور ملل متحد به آن اشاره شده و گفت: ادامه آن چشم‌انداز صلح را دراین مناطق تیره و تار ساخته است. به گزارش فارس، شورای امنیت سازمان ملل سه‌شنبه به ابتکار عمل سوئد که ریاست شورای امنیت را در ماه ژانویه 2017 برعهده دارد؛ بحث عمومی خود را با عنوان «پیشگیری از مخاصمات و صلح پایدار» برگزار کرد.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درنخستین حضورش درجلسه شورای امنیت به‌عنوان دبیرکل جدید سازمان ملل متحد به بیان راهبردهای کلی خود مبنی بر اولویت‌دادن به صلح و پیشگیری از جنگ و مخاصمات پرداخت. این بحث با استقبال بی‌نظیر کشورهای عضو روبه‌رو شد و بیش از 90 کشور ازجمله ایران در آن شرکت کردند.  
غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دایم ایران نزد سازمان ملل متحد درسخنرانی خود دراین نشست با اشاره به هدف نخستین ایجاد سازمان ملل متحد یعنی جلوگیری از بروز جنگ بین کشورها، اظهار داشت: هرچند می‌توان گفت که سازمان ملل به خاطر کاهش تعداد جنگ‌ها بین کشورها، موفقیت‌هایی
داشته است، اما درعین حال باید اذعان داشت که میزان خشونت درجهان ما نه‌تنها کاهش نیافته بلکه هم افزایش یافته و هم پراکنده شده است. اکنون مخاصمات بیشتر در داخل کشورها و به شکل تروریسم و افراط‌گرایی، تروریست‌های خارجی، برنامه‌ریزی عملیات تروریستی و جرایم سازمان‌یافته بین‌المللی صورت می‌گیرد که سازمان ملل برای مقابله با آن ایجاد و طراحی نشده بود. خوشرو افزود: درعین حال با نگاهی عمیق‌تر می‌توان دریافت که تجاوزگری درهمان مفهوم کلاسیک و متداول هنوز ریشه اصلی مخاصمات است. اشغالگری رژیم صهیونیستی علیه سرزمین فلسطینیان؛ حمله و تهاجم تجاوز آمریکا به عراق در‌سال 2003 و دخالت خارجی علیه سوریه و یمن همه مصادیق همان مفهوم تجاوز است که درمنشور ملل متحد به آن اشاره شده و ادامه آن چشم‌انداز صلح را دراین مناطق تیره و تار ساخته است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  93