شماره ۲۰۶۹ | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۷ شهريور
صفحه را ببند
ادامه آموزش ۱۰۰‌هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل

«زمینه تحصیل ۱۰۰‌هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل فراهم می‌شود.» این را معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت.
او با اشاره به طرح چند موضوع در این جلسه گفت: «دستورالعملی در مورد پوشش تحصیلی افراد لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل پیگیری شد. منظور افراد زیر ۱۸ سالی است که نمی‌توانند وارد متوسطه اول و دوم شوند؛ از این رو آموزش‌وپرورش بنا دارد این افراد را تحت پوشش تعلیم و تربیت بگیرد که بدین منظور امسال آموزش ۱۰۰‌هزار نفر هدف‌گذاری شده است.برای اجرای این طرح دستورالعملی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود ضمن اینکه استفاده از ظرفیت خیّرین در این زمینه راه‌گشاست که چندین خیّر نیز اعلام آمادگی کرده‌اند؛ به علاوه برای تحقق این مهم از ظرفیت «ان‌جی او»ها و سمن‌ها نیز استفاده می‌شود تا دانش‌آموزان را با آموزش آشتی دهند. اجرای این طرح و برگزاری کلاس‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.
با توجه به آموزش از طریق فضای مجازی باید پیگیری شود که آموزش کیفیت بالایی داشته باشد. در مورد انبوه‌سازان به‌ویژه در منطقه ۲۲ مقرر شده بود تا به ازای هر ۲۰۰ واحدی که ساخته می‌شود مدرسه‌ای در کنار آن تجهیز شود؛ منتها این احکام اجرا نشده و بنا شد در نامه‌ای به ریاست شورا اسامی انبوه‌سازان ارسال و موضوع پیگیری شود، ضمن اینکه  انبوه‌سازانی که ‌هزار واحد می‌سازند نیز باید مدرسه احداث کنند که این مهم نیز باید به دقت اجرایی شود.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  173