شماره ۱۶۱۸ | ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن
صفحه را ببند
پایان طلسم سرخ در تاریکی!

شهروند| پرسپولیس بالاخره در لیگ برتر باخت. فولاد خوزستان با هدایت افشین قطبی اولین تیمی بود که  توانست با نتیجه 2 بر یک این شکست را به مدافع عنوان قهرمانی تحمیل کند. منتهی حالا که یکی از خط تیره‌های جدول لیگ برتر از بین رفت، اتفاقات فنی مسابقه تحت‌تأثیر جنجال‌های قبل، حین و بعد از بازی قرار گرفته است. در واقع باز هم مثل همیشه حضور پرسپولیس در اهواز با حاشیه همراه شد.
تماس‌های مشکوک با یک پرسپولیسی
جنجال اول افشاگری مدیران باشگاه پرسپولیس به برقراری تماس‌های مشکوک با علیرضا بیرانوند از چند ساعت مانده به شروع بازی بود. ایرج عرب و مسئولان باشگاه پرسپولیس مدعی شده‌اند چند ساعت مانده به شروع بازی عده‌ای ناشناس در تماس تلفنی با علیرضا بیرانوند به او خبر می‌دهند که مسابقه لغو شده و آنها خودشان را از مسئولان استان معرفی کرده‌اند‌ و این اتفاق چندبار هم رخ داده است.
درگیری‌های بیرانوند؛ خجالت بکشید!
یکی از مهمترین ویدیوهای منتشرشده از حاشیه‌های این مسابقه درگیری لفظی علیرضا بیرانوند با ماموران یگان ویژه و همچنین سعید فتاحی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ بود. پیش از شروع مسابقه به خاطر جو امنیتی که به وجود آمده، بازیکنان پرسپولیس دقایق زیادی در اتوبوس حبس شدند و سپس با عبور از تونل انسانی که ماموران برایشان درست کرده بودند، با عصبانیت راهی استادیوم شدند. در چنین فضایی تعدادی از بازیکنان ازجمله علیرضا بیرانوند به این وضع با سروصدا و تأکید روی جمله «خجالت بکشید» اعتراض کردند. پس از آن، بیرانوند در کنار زمین مسابقه با برای وضع بسیار بد به سعید فتاحی اعتراض کرد، البته بازیکنان پرسپولیس بعد از پایان نیمه اول بازی هم قبل از حضور در رختکن با رئیس کمیته مسابقات درگیر شدند.
چگونه مجوز برگزاری صادر شد؟
همه این اتفاقات همزمان با قطعی برق ورزشگاه رخ داده بود. مسأله‌ای که باعث شد در کنار برخی مسائل امنیتی دیگر شورای تأمین استان تصمیم بگیرد مسابقه را لغو کند و همین مسأله باعث بلاتکلیفی تیم برانکو شد. درنهایت سعید فتاحی جلسه‌ای را با برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش برگزار و با او درباره لغو مسابقه مشورت کرد. برانکو پس از بررسی برنامه‌های فشرده پرسپولیس در ادامه راه و درنظرگرفتن سختی سفر به اهواز از آنجا که می‌دانست بالاخره باید این بازی در اهواز برگزار شود، از فتاحی می‌خواهد بازی هرطور که شده، همان روز برگزار شود.
جلسه فنی و تعویض لباس در تاریکی!
پس از مشورت صورت‌گرفته،‌ مجوز برگزاری بازی صادر می‌شود اما مشکل بعدی در رختکن اتفاق می‌افتد. عوامل دو تیم در تاریکی مطلق رختکن‌ پیش از شروع مسابقه جلسه فنی را برگزار کرده و عوض‌کردن لباس‌ها هم با نور موبایل انجام می‌شود. پرسپولیسی‌ها البته بعد از بازی هم ویدیویی از شرایط بسیار بد داخل رختکن منتشر کردند تا هواداران در جریان مشکلات به وجود آمده برای آنها قرار بگیرند.
از اعتراض بازیکنان تا استقبال هواداران
قبول اولین شکست فصل در روزی که اتفاقات عجیب و غریبی در ورزشگاه غدیر اهواز رخ داد، طبیعتا با واکنش تند پرسپولیسی‌ها روبه‌رو شد. هواداران به تندترین شکل ممکن از فتاحی، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و رضا کرمانشاهی انتقاد کردند. باشگاه پرسپولیس با اعتراض رسمی خواهان ورود فدراسیون و سازمان لیگ به حواشی و پاسخگویی مسئولان در برابر هجمه‌ها علیه این باشگاه شد. خیلی از بازیکنان سرخپوش در مصاحبه و پست‌های اینستاگرامی و تلگرامی ضمن عذرخواهی از هواداران اعلام کردند از قبل از مسابقه عامدانه تلاش کردند تمرکز آنها را برهم بزنند ولی با وجود این فشارها تلاش خود را می‌کنند تا پرسپولیس را به سومین قهرمانی متوالی لیگ برسانند. هواداران هم در جواب این درخواست اتحاد بازیکنان با حضور در فرودگاه مهرآباد استقبالی جالب از آنها انجام دادند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  172