شماره ۱۶۱۸ | ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن
صفحه را ببند
«سوگلی» بفتا را شخم زد

فیلم «سوگلی» در مراسم یکشنبه‌شب بفتا بیشترین جوایز را نصیب خود کرده است. این فیلم از ۱۲ رشته‌ای که در آنها نامزد بود، به 7 جایزه دست یافته است.
اولیویا کولمن که در این فیلم نقش کوئین ان را بازی کرد، جایزه بهترین بازیگر زن‌ سال و ریچل وایز جایزه بهترین نقش مکمل زن را به دست آوردند. بهترین طراحی تولید، بهترین طراحی لباس و بهترین فیلمنامه اصیل از دیگر جوایز امشب فیلم «سوگلی» (The Favourite) بود.
فیلم روما ساخته مکزیک بهترین فیلم زبان خارجی بفتا شناخته شده و رامی ملک جایزه بهترین هنرپیشه مرد را برای بازی در نقش فردی مرکوری در فیلم «راپسودی بوهمی» به دست آورد.
در نهایت فیلم «سوگلی» 7 جایزه، روما 4 جایزه، راپسودی بوهمی 2 جایزه، پلنگ سیاه یک جایزه، بلک کلنزمن یک جایزه، کتاب سبز یک جایزه و رذایل یک جایزه را از آن خود کردند.
فیلم روما ساخته کارگردان سرشناس مکزیکی، آلفونزو کوران، هم با گرفتن 4 جایزه شب خوبی داشت: بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان.
رامی ملک جایزه بهترین هنرپیشه مرد را به خاطر به تصویرکشیدن فردی مرکوری در فیلم راپسودی بوهمی دریافت کرد. این فیلم همچنین برنده جایزه بهترین صدا شد. بفتا پیشتر نام برایان سینگر کارگردان این فیلم را از فهرست نامزدها حذف کرده بود که پس از طرح ادعاهایی علیه او در مورد آزار جنسی پسرهای زیر سن قانونی بود.
در این شب فیلم پلنگ سیاه برنده جایزه بهترین جلوه‌های ویژه شد. سایر برندگان شامل «مرد عنکبوتی» به‌عنوان بهترین اثر انیمیشنی ‌سال بود. «تولد یک ستاره» هم جایزه بهترین موسیقی اصیل را گرفت، اما لیدی گاگا از بازیگران این فیلم جایزه نگرفت. او به دلیل تلاقی بفتا با جوایز موسیقی گرمی در آمریکا در مراسم شرکت نداشت.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  120