شماره ۱۵۹۴ | ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي
صفحه را ببند
شگرد دو زندانی برای پول‌دار شدن از پشت میله‌ها

شهروند| دو کلاهبردار حرفه‌ای که با تماس تلفنی با شهروندان از زندان اقدام به کلاهبرداری می‌کردند در دام ماموران گرفتار شدند.
یکی از مالباختگان این پرونده در تماس با پلیس اعلام کرد که ساعت ۱۷:۰۰ روز بیست‌وهشتم مهرماه سال جاری، فردی که خود را از عوامل حسابداری بیمارستان معرفی می‌کرد با من تماس گرفت و عنوان کرد که بخشی از حقوق رئیس بیمارستان به اشتباه به حساب من واریز شده و به همین علت حسابم مسدوده شده است و درخواست کرد که برای اصلاح تراکنش و همچنین رفع مسدوی حسابم به دستگاه ATM مراجعه کنم.
پس از مراجعه به دستگاه ATM و استعلام موجودی حسابم، مشاهده کردم که مبلغی به حسابم منتقل نشده بود و ضمن تماس با او گفتم که وجهی به حسابم منتقل نشده است که آن فرد به من گفت که وجه در حساب مسدود شده و قابل رویت نیست. همچنین کدی را که با صفر شروع می‌شد به من داد و از من خواست که کد را در قسمت انتقال وجه وارد کنم و مدت ۵ ثانیه دکمه ثبت را نگه دارم، ولی پس از این کار متوجه شدم که کد اعلام شماره کارت بوده و مبلغ ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۲۹۸ ریال از حسابم کسر شده است.
در تحقیقات انجام‌شده رد پای یکی از مجرمان حرفه‌ای که در زندان محبوس بود به دست آمد و با دستور قضائی متهم از زندن دعوت شد و تحت بازجویی اولیه قرار گرفت.
متهم در ابتدا منکر ارتکاب هر جرمی بود، اما  پس از مشاهده دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که کلاهبرداری را یکی از هم‌سلولی‌هایش انجام داده است، ولی مبلغ به حساب او واریز شده است.
با دستگیری متهم دوم و تحقیقات تکمیلی پلیسی، تاکنون ۶ نفر از مالباختگان از اقصی‌نقاط کشور مانند استان‌های مرکزی، همدان و تهران که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی شده‌اند و شناسایی سایر مالباختگان در دستور کار قرار دارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  197