شماره ۱۴۴۷ | ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير
صفحه را ببند
ذره بین

ماجرای قتل زوج فرهنگی در بندرعباس
یک زوج  از فرهنگیان بازنشسته بندرعباس در منزل خود به قتل رسیدند که علت این حادثه همچنان در دست بررسی است. از روز  سه‌شنبه که این اتفاق به وقوع پیوست، 7تیم مجرب پلیس شهرستان بندرعباس بر روی این پرونده در حال کار و فعالیت هستند. علت این حادثه هنوز مشخص نشده است.

ریزش معدن کلاریز و مصدوم‌شدن یک کارگر
شهروند| به دنبال وقوع حادثه ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز در استان سمنان یکی از کارگران این واحد معدنی بشدت مجروح شد.
کارگران معدن زغال‌سنگ کلاریز با اعلام خبر مجروح‌شدن یکی از همکاران خود گفتند: حادثه ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز که روز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه اتفاق افتاد، موجب مصدومیت یکی از کارگران واحد استخراج به نام «ابراهیم بینائیان» از ناحیه کمر و دست شده است. گفته می‌شود این کارگر بر اثر شدت جراحاتِ حادثه‌ بلافاصله به بیمارستان سمنان انتقال داده شد.
به نقل از کارگرانی که در این معدن زغال‌سنگ مشغول به کار هستند، این واحد معدنی تحت مسئولیت یکی از پیمانکاران فعالیت دارد و امکانات ایمنی در آن به درستی رعایت نمی‌شود.به گفته کارگران معدن کلاریز با اینکه به نظر می‌رسد عدم رعایت نکات ایمنی عامل بروز حادثه بوده است، اما هنوز نتیجه گزارش بازرسی‌ها اعلام نشده است. به گفته آنها در حادثه‌ مشابه دیگری که روز یکشنبه همین هفته در تونل برناکی در معدن دیگری اتفاق افتاد، کارگر دیگری به نام «مسلم قرائیان» بر اثر ریزش زغال‌سنگ بر روی سرش دچار مصدومیت شده بود. کارگران شاغل در معدن زغال‌سنگ البرز شرقی اتفاقات اخیر را در نتیجه  کمبود امکانات ایمنی می‌دانند.
به گفته آنها در این چند ماه در کارگاه‌های استخراج چوبِ کافی برای ستون‌کردن سقف تونل‌ها وجود نداشته به همین دلیل در این زمینه صرفه‌جویی می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  383