رسانه فرهنگ خدمت داوطلبانه ایرانیان
شماره ۱۴۰۷ | ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت
صفحه را ببند
لوح تقدیر
بهترین غرفه
در بازدید رئیس صلیب‌سرخ گرجستان از سازمان امدادونجات مورد تأکید قرار گرفت
اعلام آمادگی برای ارایه آموزش‌های امدادی به صلیب‌سرخ گرجستان

شهروند| رئیس صلیب‌سرخ گرجستان به همراه معاون دبیرکل و رئیس بخش مدیریت سوانح و هماهنگ‌کننده بخش ارتباطات صلیب‌سرخ از بخش‌های مختلف سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر بازدید کرد. ناتیا لولادزی، رئیس صلیب‌سرخ گرجستان به همراه کاخا ممولادزی، معاون دبیرکل و رئیس بخش مدیریت سوانح و آنا تالاخادزی، هماهنگ‌کننده بخش ارتباطات صلیب‌سرخ از بخش‌های مختلف سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر بازدید کرد. لولادزی گفت: درباره حضور موفق سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر در ارایه خدمات به زلزله‌زدگان کرمانشاه مطالب بسیاری مطالعه کرده و شنیده بودم. وی ادامه داد: همکاری صلیب‌سرخ گرجستان با جمعیت هلال‌احمر ایران به درگیری گرجستان و روسیه در‌ سال 2008 بازمی‌گردد و در این زمینه جمعیت هلال‌احمر ایران کمک‌های شایانی ازجمله ارسال چادر امدادی به گرجستان داشته است.
تمرکز دولت گرجستان بر مدیریت سوانح و تقویت تیم‌های پاسخگو در سوانح
به‌ گفته لولادزی، صلیب‌سرخ گرجستان همانند جمعیت هلال‌احمر ایران سازمانی منسجم و وسیع همچون سازمان امدادونجات ندارد، اما پس از فروپاشی شوروی سابق سعی کردیم محلی را برای امدادونجات ایجاد کنیم که مهمترین فعالیت این مرکز تمرکز بر مدیریت سوانح است و از آنجا که صلیب‌سرخ گرجستان معین دولت در جست‌وجو، تغذیه و اسکان اضطراری و همچنین عملیات نجات است، در سوانح همکار دولت محسوب شده و دولت نقش هماهنگ‌کننده را در منابع خصوصی و دولتی برعهده دارد. وی با تأکید بر این‌که تمرکز دولت گرجستان بر مدیریت سوانح و تقویت تیم‌های پاسخگو در سوانح در صلیب‌سرخ است، بیان کرد: ‌سال گذشته در مجمع عمومی که در کشور ترکیه برگزار شد، یادداشت تفاهمی با جمعیت هلال ایران با تأکید بر فعالیت‌های بشردوستانه به‌ویژه تبادل تجربیات و اخذ تجارب ارزنده این جمعیت در مقوله امدادونجات و مدیریت سوانح امضا کردیم. رئیس صلیب‌سرخ گرجستان ادامه داد: در نظر داریم با مذاکره با جمعیت‌های ملی منطقه، مرکز منطقه‌ای مدیریت و پاسخگویی به سوانح را جهت ارتقای سطح ارایه خدمات به کشورهایی چون ارمنستان و گرجستان و... ایجاد کنیم.
مانور مشترک و انعقاد تفاهمنامه
در ادامه مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر هم با اشاره به مانور مشترک و انعقاد تفاهمنامه‌ای که به‌زودی با کشور ارمنستان به امضا خواهد رسید، گفت: سازمان امدادونجات در آموزش تیم‌های امدادونجات این کشور توانمندی خاصی دارد و می‌تواند در زمینه‌هایی چون دوره‌های فرماندهی عملیات و مدیریت بحران، جست‌وجو و نجات در کوهستان و همچنین سگ‌های زنده‌یاب و... هم آموزش‌های لازم را ارایه دهد. لازم به ذکر است، در ادامه رئیس صلیب‌سرخ گرجستان و هیأت همراه از قسمت‌های مختلف سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر بازدید و ابراز امیدواری کردند که روزی توان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری صلیب‌سرخ گرجستان نیز همانند جمعیت هلال‌احمر ایران شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  256