شماره ۱۳۴۵ | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن
صفحه را ببند
دستگیری 152 تبهکار در ماموریت پلیس

شهروند| عملیات همزمان پلیسی در پایتخت، خواب بامدادی را از چشمان 152تبهکار حرفه‌ای و خشن دزدید. در این ماموریت تیم‌های پلیسی، متهمان را در مخفیگاه‌های‌شان به محاصره درآورده و گرفتار کردند. صبح سه‌شنبه دورتادور حياط پليس آگاهي تهران پر بود از متهمان دستبند به دستي كه باور نمی‌کردند در دام پلیس گرفتار شده‌اند. 29 باند بودند که دست به زورگیری، کیف‌قاپی، سرقت منزل، خودرو و جعل اسناد می‌زدند. تیم‌های پلیسی پس از دو هفته کار اطلاعاتی و دو روز عملیات ضربتی، توانستند این باندهای تبهکار را دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از مرحله جدید عملیات پلیس پایتخت در برخورد با سارقان، مالخران و محکومان فراری، خبر داد و گفت: در این عملیات 29 باند زورگیری، کیف‌قاپی، سارقان منزل، خودرو و جعل اسناد منهدم شد. سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از اجرای مرحله جدیدی از طرح برخورد با سارقان، مالخران و محکومین فراری خبر داد و در تشریح این خبر گفت: پس از دو هفته کار اطلاعاتی و دو روز عملیات ضربتی، ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند 29 باند سرقت ازجمله سارقان به عنف، زورگیران، سارقان منازل و مغازه، سارقان لوازم خودرو و همچنین جاعلان و کلاهبرداران را منهدم و اعضای این باندها را دستگیر کنند.
این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به دستگیری 40 سارق به عنف و زورگیر که در قالب 10 باند فعالیت داشتند، افزود: 36 سارق منزل و مغازه که در قالب 9 باند فعالیت می‌کردند نیز شناسایی و دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: دستگیری 29 سارق خودرو و موتورسیکلت در قالب هفت باند سرقت و دستگیری 17 جاعل و کلاهبردار از دیگر دستاوردهای این طرح می‌باشد، ضمن این‌که در این عملیات 17تن از محکومین فراری نیز شناسایی و دستگیر شده‌اند.
سردار رحیمی، از دستگیری 13نفر از اعضای یک شرکت هرمی که با وعده‌های مختلف واهی ازجمله استخدام و فعالیت‌های اقتصادی دیگر، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند، خبر داد و اظهار داشت: در این سلسله از عملیات، حدود 6‌میلیارد تومان اموال قاچاق در بخش‌های پوشاک و مواد غذایی کشف و قاچاقچیان آن دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین به انهدام یک باند قاچاق گوشی‌های تلفن همراه اشاره کرد و افزود: در این عملیات 900دستگاه تلفن همراه قاچاق از متهمان کشف شد.رئیس پلیس پایتخت در ادامه به طرح ویژه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برای ایام پایانی ‌سال و خریدهای نوروزی شهروندان تهرانی اشاره کرد و بیان داشت: برای کنترل و پیشگیری از سرقت، کیف‌قاپی، کش‌روی و گوشی قاپی، ماموران پلیس پایتخت در کلانتری‌ها، یگان امداد و پلیس آگاهی حضور مستمر داشته و با سارقان برخورد قانونی خواهند کرد.
وی درخصوص ترافیک در روزهای پایانی سال گفت: از بعدازظهر تا پاسی از شب در محدوده ساعت 22، ترافیک به شدت افزایش می‌یابد، البته پلیس برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص را انجام داده و حتی خیابان‌های غیراصلی را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا بتوانیم با چینش نیروها، تسهیلاتی در تردد و رفت‌وآمد شهروندان ایجاد کنیم.
سردار رحیمی، در پایان مجددا به طرح پلیس پایتخت در برخورد با سارقان و مالخران اشاره کرد و گفت: 82نفر از سارقان دستگیر شده در این طرح یعنی حدود 61‌درصد آنها دارای سوابق کیفری بوده و عضو باندهای سرقت می‌باشند که همگی پس از بررسی و تکمیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار خواهند گرفت.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  235