شماره ۱۹۷۰ | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت
صفحه را ببند
60 کشته و زخمی در حملات مردان مسلح در کابل

روز گذشته حمله مهاجمان مسلح به بیمارستان، مسجد، زایشگاه و مراسم تشییعی در کابل بیش از 60 کشته و زخمی برجای گذاشت.
مهاجمان با شلیک به زنان باردار و نوزادان در زایشگاه، شماری از آنها را کشتند و تعدادی را هم زخمی کردند که به گزارش نیروهای امنیتی تعداد کشته‌ها و زخمی‌های این رویداد تاکنون به ۱۰ نفر می‌رسد. «طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور افغانستان در فیس‌بوک خود نوشته است که نیروهای امنیتی ۷۰ زن و کودک را از این بیمارستان و زایشگاه نجات دادند.
تصاویر منتشرشده در صفحات اجتماعی نشان می‌دهد که کودکان تازه متولد شده با مادران خود که گلوله به آنها اصابت کرده است، از بیمارستان با پتوهای خونین توسط سربازان پلیس به بیرون کشیده می‌شوند. درگیری در این محل هنوز هم ادامه دارد و خبرنگار ایرنا تانک‌های نیروهای خارجی را نیز مشاهده می‌کرد که برای کمک به نیروهای افغانستانی به محل حادثه رسیدند. «ذبیح‌الله مجاهد» که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی‌می‌کند، در توییتی نوشته است که افراد آنها در حمله به بیمارستان و زایشگاه غرب کابل دست ندارند. همزمان با این حمله از استان شرقی ننگرهار افغانستان نیز خبر رسید که چند انفجار در مراسم تشییع جنازه در شهرستان «شیوه» این استان رخ داده است که در آن بیش از ۵۰ نفر کشته یا زخمی شدند.
این انفجارها در تشییع جنازه «شیخ اکرم» از فرماندهان نیروی مردمی رخ داده است که علیه طالبان و داعش می‌جنگید. تاکنون روشن نشده که انفجارها ناشی از بمب جاسازی‌شده یا انتحاری بوده است، اما شاهدان عینی از سه انفجار همزمان در این مراسم خبر دادند. منابع خبری از استان پکتیکا در جنوب افغانستان نیز گزارش دادند که مهاجمان مسلح ناشناس به سوی نمازگزاران یک مسجد در این استان گلوله شلیک کردند که طی آن سه نفر کشته و برخی دیگر هم زخمی شدند.
درگیری‌های نظامی نیز دیروز در گوشه و کنار این کشور ادامه داشت که در استان غور در حمله طالبان چهار سرباز ارتش کشته شدند و در استان بلخ در شمال افغانستان نیز درگیری‌هایی رخ داد. وزارت دفاع افغانستان در اطلاعیه‌ای نوشته است که در این درگیری ۱۰ نفر از افراد طالبان کشته و شماری دیگر هم زخمی شدند. عاملان حملات ننگرهار و پکتیکای افغانستان نیز هنوز اعلام نشده، اما آنچه روشن است اینکه گروه طالبان به درخواست دولت افغانستان برای آتش‌بس در ماه رمضان جواب رد داده است و گفتند که جهاد در این ماه ثواب بیشتری دارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  167