رسانه فرهنگ خدمت داوطلبانه ایرانیان
شماره ۱۰۹۰ | ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۶ اسفند
صفحه را ببند
لوح تقدیر
بهترین غرفه
کنترل نیروهای عراقی بر سومین پل موصل
نیمی از بخش غربی شهر آزاد شده است

فرمانده پلیس فدرال عراق از کنترل نیروهای امنیتی این کشور بر «پل قدیم» و پیشروی آنها در بافت قدیمی شهر به‌عنوان پرجمعیت‌ترین محله‌های موصل خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سومریه نیوز عراق، رائد شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد،‌ تیپ سه و تیپ واکنش سریع فدرال کنترل پل قدیم یا «پل آهنی» را به دست گرفته و به پیشروی خود به سمت اهداف تعیین شده در بافت قدیمی شهر ادامه دادند.
به این ترتیب با آزادی پل قدیم، سومین پل از پنج پل موصل به دست نیروهای عراقی افتاده است. این امر ورود نیروهای عراقی به مرکز بخش قدیمی موصل را بسیار آسانتر می‌کند. به گفته جودت تیپ‌های پنج و شش پلیس فدرال نیز به پیشروی خود ادامه دادند و توانستند ساختمان اداره گذرنامه را به کنترل خود درآورند.
شبکه خبری المیادین نیز از حملات جنگنده‌های عراقی به یک پایگاه داعش در اطراف مسجد جامع «النوری» واقع در ورودی غربی بخش قدیمی شهر موصل خبر داد. این مسجد همان جایی است که ابوبکر البغدادی خطبه اعلام خلافت خود را در آن‌جا ایراد کرد. این شبکه خبری در ادامه به وقوع درگیری‌هایی در محور راس الخور اشاره و اعلام کرد: نیروهای عراقی پس از آزادی پل العقیق وارد درگیری‌های شدیدی با داعش در موصل قدیم شدند.
به گفته علی عبداللطیف، یکی از فرماندهان پلیس فدرال عراق در پی آزادی پل قدیم در غرب موصل تغییراتی در طرح آزادسازی مرکز شهر قدیمی موصل از داعش به وجود آمد. استقرار شدید داعشی‌ها در مناطق پرجمعیت و ناتوانی نیروهای زمینی و هوایی در تیراندازی و بمباران در این مناطق باعث کندی عملیات شده است. اکنون با گذشت حدود یک ماه از عملیات در بخش غربی شهر موصل حدود نیمی از آن به کنترل نیروهای عراقی در آمده و آنها همچنان به پیشروی‌های خود جهت شکست کامل داعش ادامه می‌دهند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  818