شماره ۱۰۲۴ | ۱۳۹۵ سه شنبه ۷ دي
صفحه را ببند
خانه تکانی سرمربی‌آبی‌ها،شایعه جدایی رحمتی و چند ستاره دیگر قوت گرفت!
شوک منصوریان به استقلال
شاهین بیانی در گفت‌وگو با «شهروند»: استقلال به این تغییرات نیاز دارد

شهروند|  از دست رفتن شانس قهرمانی استقلال در لیگ برتر و جام حذفی باعث شد صندلی مربیگری منصوریان در این تیم از همیشه متزلزل‌تر شود. افزایش فشارها روی این سرمربی جوان باعث شده او تدابیر ویژه‌ای برای نیم‌فصل بیندیشد؛ تدابیری که البته مثل شمشیر دولبه هستند. یا منصوریان را نجات می‌دهند یا پایان بخش دوره حضور او روی نیمکت تیم محبوبش خواهند بود.
آغاز تغییرات از بازی با سپاهان
حذف استقلال از جام حذفی می‌توانست آخرین تیری باشد که بر پیکر آبی‌ها نشست اما محبوبیت و مقبولیتی که سرمربی استقلال آن را وامدار دوران بازیگری‌اش است، باعث شد اعتراضی از روی سکوها بلند نشود. سکوهای استقلال که البته توسط لیدرهای باشگاه هدایت می‌شوند هم اعتراضی به منصوریان نکردند و این تنها قوت قلب برای سرمربی جوان آبی‌ها بود. جدال با سپاهان را خیلی‌ها بازی خداحافظی کادر فنی جوان استقلال می‌دانستند. همین فشارها کافی بود تا منصوریان تصمیم بزرگی بگیرد. او برای بازی با سپاهان دست به ریسک زد و تیمش را جوان کرد؛ تا جایی که میانگین سنی استقلال 3‌سال پایین آمد. بازیکنانی مثل حسین حسینی، برزای، حقدوست، زکی‌پور و اسماعیلی در این مسابقه حساس برای استقلال بازی کردند و بهترین نمایش آبی‌ها را در این بازی دشوار رقم زدند. حتی حسینی که جایگزین رحمتی هم شده بود، توانست عملکرد خوبی
برجای بگذارد.
تکلیف کاپیتان چه   می‌شود؟
نزدیکان منصوریان و رحمتی به خوبی می‌دانستند این وصل در استقلال دیری نمی‌پاید. خصوصیات اخلاقی رحمتی که شاید مهم‌ترین نقطه ضعف اوست، دقیقا نقطه مقابل ویژگی‌های منصوریان است. اگر این روزها رابطه رحمتی و منصوریان شکرآب شده قطعا مسائل فنی کمترین تأثیر را دارند؛ چون دروازه‌بان استقلال با این‌که امسال از دوران اوجش فاصله گرفته اما در بازی‌های زیادی ناجی استقلال بود که یکی از مهم‌ترین این دیدارها دربی بود. رحمتی در نقش جهان روی نیمکت نشست تا تماشاگر عکس‌العمل‌های فوق‌العاده جانشین خود باشد. همه دوربین‌ها روی نیمکت استقلال و چهره رحمتی زوم بودند تا از واکنش‌های او عکس اختصاصی بگیرند اما رحمتی روی نیمکت چیزی بروز نداد تا این‌که انتشار یک عکس از جلسه سرپایی او با بابازاده و منصوریان در فرودگاه اصفهان حرف و حدیث‌های زیادی را ایجاد کرد. هر رسانه‌ای برداشت خود را از این تصویر داشت و برخی از جدایی قطعی رحمتی نوشتند و بعضی خبرنگاران هم مدعی شدند رحمتی در لیست مازاد استقلال قرار دارد. ظاهرا شایعاتی از این دست که رحمتی در کار باشگاه و سرمربی دخالت می‌کند، منصوریان و دستیارانش را به این نتیجه رسانده که رحمتی را از تیم کنار بگذارند. البته شنیده می‌شود خود رحمتی هم تمایلی به ماندن در استقلال ندارد و نمی‌تواند نیمکت‌نشینی را تحمل کند. با این شرایط بعید نیست حسین حسینی این فرصت ناب را به‌دست بیاورد که در نیم فصل دوم مرد شماره یک استقلال باشد. رحمتی پیش از این با کی‌روش و قلعه‌نوعی هم درگیری پیدا کرده بود که این درگیری‌ها منجر به جدایی او از تیم‌ملی و استقلال شد.رحمتی دیروز پستی پر از طعنه منتشر کرد که مراقب باشیم به چه کسانی اعتماد می‌کنیم شیطان هم روزی فرشته بوده است!
ستاره‌های بی‌فروغ
فقط مهدی رحمتی نیست که از بین بازیکنان بزرگ استقلال بحث جدایی‌اش مطرح شده است. لیست مازادی که منصوریان برای استقلال در نظر گرفته بازیکنانی را در بر می‌گیرد که همه آنها به خواست خود او به استقلال آمده‌اند. بختیار رحمانی که با هزینه‌ای میلیاردی به استقلال آمد و آبی‌ها چندین‌سال برای دیدن او در تیمشان صبر کرده بودند، نامدارترین چهره این لیست است. آرش افشین هم در شرایطی به استقلال آمد که خیلی‌ها از حضور او انتقاد کردند اما منصوریان پای خریدش ایستاد و در کمال تعجب از او بازی هم نگرفت. حالا او خرید بزرگ خودش را هم نمی‌خواهد نامش را در لیست مازاد گذاشته است. امین حاج محمدی و فرشید باقری هم که گل سرسبد لیست مازاد استقلال هستند.
بیانی:   استقلال به تغییرات نیاز دارد
شاهین بیانی، بازیکن سابق استقلال درباره این‌که این تیم به چه تغییراتی نیاز دارد، به «شهروند» می‌گوید:  «حالا که هیأت‌مدیره و هواداران از منصوریان حمایت کرده‌اند و قرار است او تا پایان فصل در استقلال بماند حتما باید تغییراتی در استقلال ایجاد کند. نتایجی که استقلال در نیم فصل اول کسب کرد به هیچ وجه راضی‌کننده نبود و قطعا خود منصوریان هم از شرایط راضی نیست. تنها راهی که نجات‌بخش استقلال است، ایجاد تغییرات است. استقلال با همین تیم و همین شیوه در نیم فصل دوم هم به جایی نمی‌رسد؛ پس منصوریان ناچار است که اشتباهاتش را جبران کند. بازیکنی که در ابتدای فصل قرارداد میلیاردی بست و کل بازی‌ها را روی سکو بود باید برود و جانشینی خوب برایش بیاید. آقایی که با کلی سر و صدا و قراردادی هنگفت آمد و حتی یک بازی هم جزو نفرات تاثیرگذار نبود جایی در استقلال ندارد. به نظر من آزمون و خطا بس است و منصوریان باید دست به عمل بزند.» بیانی ادامه می‌دهد: «البته درباره رحمتی باید با دقت بیشتری تصمیم گیری شود.او برای استقلال تاثیرگذار بوده اما باید بیشتر به وظایف کاپیتانی خود واقف باشد.منصوریان باید بیشتر از قبل به جوان‌ها بها بدهد چون در بازی با سپاهان تجربه خوبی به دست آورد.آمدن بازیکنانی مثل منتظری و مبعلی به استقلال همچون قبلا با شرایط تیم آشنا بودند، می‌تواند به تیم کمک کند تاحداقل در پایان فصل رتبه‌ای آبرومندانه
 داشته باشیم.»
خانه تکانی جواب می‌دهد؟
منصوریان به خوبی می‌داند اگر در نیم فصل دوم نتواند استقلالی‌ها را متقاعد کند شاید دیگر شانسی برای هدایت تیم محبوبش نداشته باشد.او تصمیم گرفته در نیم فصل خانه تکانی کند تا بلکه شانس خود را برای ماندن در استقلال افزایش دهد.منصوریان برای نجات استقلال از شرایط فعلی لیست بازیکنان مورد نیازش را هم به باشگاه داده است. او شهباززاده، منتظری و مبعلی را که بهترین گلساز لیگ است می‌خواهد تا بتواند تیمش را از مسلخ نجات دهد.

همیشه به تصمیمات مربی‌ام احترام می‌گذارم
رحمتی:   جدایی‌ام از استقلال شایعه است

حاشیه‌های ایجاد شده درباره رحمتی، واکنش او را به همراه داشت. کاپیتان استقلال اظهار داشت: «از ابتدای فصل عده‌ای جوسازی کردند که من در تصمیم‌های فنی و غیرفنی باشگاه نقش تعیین‌کننده‌ای دارم. امیدوارم هواداران استقلال امروز متوجه شده باشند که مهدی رحمتی یک بازیکن است؛ مثل همه بازیکنان تیم و در طول دورانی که فوتبال بازی می‌کنم، همیشه یاد گرفته‌ام به تصمیم سرمربی تیمم احترام بگذارم. حالا هم نیمکت‌نشینی‌ام در بازی با سپاهان تصمیم آقای منصوریان بوده و هیچ مشکلی با آن ندارم. اگر دروغ‌هایی که عده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی پخش کردند، واقعیت داشت، در بازی با سپاهان اتفاق دیگری رخ می‌داد.» او درباره شایعه جدایی‌اش از استقلال عنوان کرد: «این شایعه، هدف همان گروهی است که از طریق برخی رسانه‌ها به دنبال آن هستند اما من بازیکنی نیستم که به خاطر نیمکت نشینی تسلیم بشوم و به احترام تک تک هواداران استقلال که هیچ چیز برایم در فوتبال مهم‌تر از رضایت آنها نیست، در استقلال خواهم ماند و طبق اصول حرفه‌ای تا زمانی که با باشگاه قرارداد دارم به تعهداتم پایبند خواهم بود.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  234