شماره ۳۷۲ | ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ شهريور
صفحه را ببند
میز خبر

وزیر آموزش‌وپرورش :فعالیت ۴‌هزار مدرسه با پنج دانش‌آموز و ۱۰۰ مدرسه تک دانش‌آموز در کشور
تسنیم| وزیر آموزش‌وپرورش گفت: 4‌هزار و ۶۰۰ مدرسه در کشور وجود دارد که بین یک تا
 ۵ دانش‌آموز در آنها مشغول تحصیل هستند و حدود ۱۰۰ مدرسه تک دانش‌آموز در کشور  داریم.
علی‌اصغر فانی در مجمع عمومی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور با بیان این‌که استراتژی دولت تدبیر و امید در آموزش‌وپرورش کیفیت‌بخشی است، اظهارکرد: تعداد دانش‌آموزان از 19‌میلیون در سال‌های گذشته به 5/12میلیون نفر کاهش یافته و امکانات و فضای آموزشی طی سال‌های اخیر 5/1برابر افزایش پیدا کرده است.

پرده‌برداری ناسا از ضبط صداهای فضایی
فارس| ناسا از ضبط صداهایی در فضا پرده‌برداری کرد و گفت: این صداها هیچ شباهتی به صداهای سیاره ما ندارد.
ناسا به تازگی از صداهایی که در خلأ فضا ضبط کرده، پرده‌برداری کرد؛ بنا به اعلام ناسا این صداها به هیچ صدایی در سیاره ما شباهت ندارند و صداهایی هستند که تا به حال ما در سیاره خودمان نشنیده‌ایم.
ناسا اعلام کرد:  صداهایی که در اطراف کهکشان ضبط شده‌اند در نتیجه امواج مغناطیسی ساطع می‌شوند و ارتعاش آن به شیوه امواج صوتی که ما در سیاره خود داریم است؛ موسیقی فضا خیلی متفاوت و متنوع است.

18 استان کشور دچار کم‌بارشی حاد هستند
ایرنا| رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت:
 18 استان کشور دچار کم‌بارشی حاد هستند که نسبت به دوره آماری بلندمدت بیش از 20‌درصد کاهش بارندگی داشته‌اند.
داوود پرهیزکار افزود: استان‌های البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، اصفهان، یزد، بخشی از خراسان جنوبی و گلستان از جمله استان‌هایی هستند که کم‌بارشی آنان
هشدار آمیز است.
 او گفت: در‌ سال زراعی جاری استان البرز با 42‌درصد کاهش بارندگی، بیشترین کاهش را نسبت به دوره آماری بلندمدت داشته است.
معاون وزیر راه‌وشهرسازی ادامه داد: در این مدت کمترین بارش‌ها در بخش مرکزی کشور و بیشترین بارش‌ها در سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از جنوب شرقی و غرب کشور رخ داده است.
او بیشترین افزایش بارندگی کشور در ‌سال زراعی جاری نسبت به دوره آماری بلندمدت را مربوط به استان بوشهر دانست و افزود:  میزان بارندگی در استان بوشهر نسبت به میانگین دوره 28‌درصد افزایش داشته است.
پرهیزکار، خراسان رضوی را از استان‌هایی دانست که کاهش بسیار بارندگی دارد و اظهار کرد: میزان بارش باران در این استان طی ‌سال‌جاری نسبت به دوره آماری بلندمدت 3/25درصد کاهش داشته است.  میزان کاهش باران در این استان نسبت به مدت مشابه‌ سال گذشته 20/19درصد است.
او خاطرنشان کرد:  طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی که حداکثر 3ماهه است، پاییز امسال وضع بارندگی کشور در حد متعادل و طبیعی خواهد بود و این در حالی است که در این مدت میانگین دما بیشتر از میانگین طبیعی پیش‌بینی شده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور: مصرف روانگردان‌ها در دختران بیش از پسران است
فارس| قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور گفت:  دولت مصوب کرده 5‌درصد بودجه اشتغال کشور برای اشتغال معتادان بهبودیافته‌ استفاده شود که این بودجه اختصاص نیافته است.
علیرضا جزینی در حاشیه برگزاری سومین همایش مددکاری اجتماعی ایران در گناباد اظهار داشت: مواد روانگردان از آسیب‌های اصلی در حوزه موادمخدر بوده که ستاد مبارزه با موادمخدر در این موضوع بسیار حساس است و متاسفانه مصرف قرص‌های روانگردان جدید در بین دانشجویان دختر نسبت به دانشجویان پسر بیشتر گزارش
 شده است.
او با بیان این‌که برخی موادمخدرها در داخل کشور قابل تولید است، افزود:  مواد اولیه این مخدرها از خارج از کشور وارد می‌شود و چون مکان‌های تولید این مواد مکان‌های خاصی نیست باید در دستور کار نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات قرار گیرد که در این موارد نیروهای مردمی نیز بسیار همکاری می‌کنند.
این مسئول درباره تبلیغ قرص‌های محرک از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها و ماهواره‌ها مصرف این‌گونه قرص‌ها را تبلیغ می‌کنند و تنها برنامه‌ای که ستاد می‌تواند در این زمینه انجام دهد، آگاه‌سازی جامعه است.
جزینی گفت: ستاد مبارزه با موادمخدر در حوزه کاهش عرضه موادمخدر و روانگردان‌ها نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده است که انجام یک‌هزار و 737 عملیات و درگیری مسلحانه و انهدام و متلاشی‌سازی حدود 2‌هزار و 972 گروه و باند تهیه و توزیع و قاچاق موادمخدر و روانگردان‌ها و همچنین انهدام 395 آشپزخانه تولید شیشه از جمله این اقدامات بوده است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  118