شماره ۳۷۲ | ۱۳۹۳ شنبه ۱۵ شهريور
صفحه را ببند
مدیرکل نشر و توزیع مواد آموزشی:
قیمت کتاب‌های درسی افزایش یافت

ایسنا| مدیرکل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش درباره افزایش قیمت کتاب‌های درسی گفت:  با توجه به مسائلی نظیر افزایش قیمت نرخ ارز، امسال میزانی افزایش قیمت کتاب‌ها را خواهیم داشت.
سیداحمد حسینی، درباره کیفیت صحافی کتب درسی گفت: ‌سال گذشته به علت تحریم‌ها با مشکلاتی مواجه بودیم.  به‌عنوان مثال جلد شومیز باید یک رویه گلاسه باشد که به علت مشکلات فنی ناچار شدیم جلد دو رویه گلاسه خریداری کنیم و به همین دلیل جلد کتاب به خوبی به صفحات نچسبید و برگه‌های کتاب‌ در دست بچه‌ها از هم جدا می‌شد.
او با بیان این‌که امسال روند تولید کتاب‌ها متفاوت بود و به چاپخانه‌ای هم که کتاب تولید می‌کرد، تأکید کردیم باید کیفیت صحافی قابل دفاع باشد، گفت: امسال با مشکلاتی نظیر جدا شدن برگه‌های کتاب‌درسی به علت کیفیت مناسب صحافی روبه‌رو نمی‌شویم.
حسینی درباره قیمت کتاب‌های درسی گفت:  امسال افزایش نرخ ارز را داشتیم. اواخر دولت دهم ارز مرجع کنار رفت و ارز مبادله‌ای در اختیار ما قرار گرفت به همین خاطر میزانی افزایش قیمت کتاب‌ها را خواهیم داشت.
او افزود: تمام تلاش ما این است اول مهر دانش‌آموزان مشکلی برای کتب درسی نداشته باشند و طبق آمار اعلام شده از سوی هر استان کتاب‌ها را توزیع کرده‌ایم.
مدیرکل نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش افزود:  برای کتب هیچ پولی به آموزش‌وپرورش نمی‌آید و همه 120‌میلیون کتاب درسی در بخش خصوصی تولید می‌شود و پول آن هم به همین بخش می‌رود، بنابراین هزینه قیمت تمام شده کتاب در بخش خصوصی مشخص می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  89