شماره ۵۲۵ | ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ اسفند
صفحه را ببند
عمليات غم‌انگيز امدادگر جوان سر صحنه تصادف

شهروند| امدادگر 24ساله وقتي براي امدادرساني سرصحنه تصادف هولناك رفت، نمي‌دانست كه با جسد خونين پدرش روبه‌رو خواهد شد. اين امدادگر جوان به دليل اينكه هيچ‌وقت به صورت اجساد نگاه نمي‌كند تا زماني كه كارت‌ملي پدرش را نديده بود، نمي‌دانست كه جسد متعلق به چه كسي است.
ساعت 2:27 بامداد پنجشنبه كشيك امدادونجات در جريان خبر يك تصادف هولناك قرار گرفت. بهنام، امدادگر 24ساله به همراه ديگر همكارانش سرصحنه حادثه رفت. بررسی‌ها نشان می‌داد كه يك خودروي پرايد با تريلر برخورد شديدي كرده است، به‌طوری که خودروي پرايد به يك آهن‌پاره تبديل شده بود. امدادگران پس از تحقیقات میدانی خيلي زود به سراغ سرنشينان خودروها رفتند و سعي كردند كه آنها را از خودرو بيرون بكشند. راننده پراید جان باخته بود و دو سرنشین تریلر مصدوم بودند. امدادگران در مرحله بعد به سراغ شناسايي هويت جسد قرباني اين تصادف رفتند. بهنام قاسمي يكي از امدادگران بود كه بدون اينكه متوجه جسد قرباني شود به بررسي كارت ملي او پرداخت اما صحنه‌اي را كه مي‌ديد اصلا باور نمي‌كرد. او كارت ملي پدرش را در مقابل چشمانش مي‌ديد. بهنام قاسمي به پیکر بی‌جان راننده خودرو نگاه كرد و متوجه شد كه او سرصحنه مرگ پدرش حاضر شده است.  اسماعيل خردمند مسئول روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر استان زنجان درخصوص اين حادثه تلخ به خبرنگار «شهروند» گفت: «این حادثه تلخ و خونین در کیلومتر 20محور ارتباطی بیجار - زنجان رخ داده بود و بهنام قاسمي امدادگر جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر بی‌آن‌که متوجه شود، جسد پدر را خود را از میان آهن‌پاره‌ها بیرون کشید اما او را نشناخت. بهنام به منظور شناسایی و ثبت هویت فرد کشته شده مجدد به محل حادثه برگشت و وقتی دست در جیب قربانی کرد کارت ملی پدرش را در مقابل چشمان خود دید. امدادگر بهنام قاسمی که این صحنه بسیار دلخراش و غم‌انگیز را تجربه کرد از‌ سال 76 در پایگاه زرین‌آباد در 35کیلومتری محور ارتباطی زنجان - بیجار مشغول فعالیت است.
سرپرست پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان نیز درخصوص اين حادثه تلخ گفت:  «سرعت راننده پراید بالا بود. او وقتی خودرو بونکر سیمان را در مقابل خود دید، خواست تا با کاهش سرعتش از مهلکه بگریزد اما دیگر دیر شده بود. وجود خط‌ترمز 45متری در محل حادثه نشان می‌داد که راننده پراید از قسمت عقب با کامیون کشنده بونکر سیمان در حال حرکت برخورد کرده است. بهنام قاسمي 24ساله كه حال مساعدي نداشت به «شهروند» از روز حادثه گفت:  «من 4‌سال است كه در سازمان هلال‌احمر زنجان به‌عنوان راننده ست‌نجات مشغول به‌كار هستم. آن روز نمي‌دانم چه شد كه به‌جاي يك امدادگر سرصحنه حادثه رفتم. وقتي سرصحنه رسيدم به من گفتند يك تريلر با يك خودروي پرايد تصادف كرده و راننده پرايد جان خود را از دست داده است. ما بلافاصله اقدامات لازم را انجام داديم و جسد راننده پرايد كه درواقع جسد پدر خودم بود را از داخل خودرو بيرون كشيديم. من هيچ وقت عادت ندارم كه به صورت اجساد نگاه كنم. آن روز هم جسد پدرم را بدون اينكه به آن نگاه كنم بيرون كشيدم. بعد از آن وقتي براي شناسايي هويت جسد كارت ملي او را ديدم شوكه شدم. كارت ملي پدرم بود و من بهت‌زده در ميان جمعيت فقط به آن نگاه مي‌كردم. هنوز كسي نمي‌دانست كه چه اتفاقي افتاده است. چند لحظه بعد به جسد راننده نگاه كردم و پدرم را ديدم. پدرم 42‌سال سن داشت. من يك خواهر و يك برادر كوچكتر از خودم دارم و هنوز هم هيچ‌كدام نتوانسته‌ايم مرگ پدرم را باور كنيم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  218