شماره ۴۸۶ | ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن
صفحه را ببند
توضیحات سردار کمالی درباره سربازهای فوتبال در گفت‌وگو با «شهروند»:
خواست خدا بود پولادی باعث حذف تیم‌ملی شود!
با درخواست وزیر ورزش حضور سربازان در لیگ قهرمانان را بررسی می‌کنیم

شهروند| در 5، 6 ماهی که از لیگ برتر فوتبال کشورمان در فصل 93 – 94 می‌گذرد یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌ها که به دغدغه خیلی از باشگاه‌ها تبدیل شده، بحث کارت‌های معافیت جعلی بود که درنهایت با برخورد سازمان نظام‌وظیفه و ستاد کل نیروهای مسلح مواجه شد و خیلی از بازیکنانی که در فصول گذشته میلیاردی قرارداد می‌بستند،‌ الان خانه‌نشین هستند، اگرچه بعد از فشارهای زیاد مجوز 2 بازیکن ملی‌پوش برای حضور در جام ملتها صادر شد و از قضا همان بازیکنی که تا چند هفته قبل حضورش در تیم‌ملی مشخص نبود، با اخراجش باعث حذف شاگردان کی‌روش شد.
انتقادها براساس روشنگری نیست
سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با «شهروند» درباره انتقادهایی که به صدور مجوز دو بازیکن سرباز برای حضور در تیم‌ملی می‌شود، می‌گوید: «اول این‌که این مجوز به کسانی که این روزها انتقاد می‌کنند،‌ ارتباطی ندارد زیرا در گروی تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح است. در ضمن ترجیح می‌دهم جوابی به این دوستان ندهم چون در هر صورت انتقادشان را می‌کنند.»
اگر مجوز سربازها را نمی‌دادیم...
او در ادامه به تأثیر پولادی در حذف تیم‌ملی اشاره می‌کند: ‌»مطمئنا اگر این 2 نفر با مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح به جام ملت‌های آسیا اعزام نمی‌شدند و تیم‌ملی در همین مرحله حذف می‌شد،‌ می‌آمدند و می‌گفتند که اگر اینها بودند تیم‌ملی حذف نمی‌شد. به نظرم اخراج پولادی به نوعی خواست خدا بود زیرا کی‌روش روی حضور این بازیکن شدیدا اصرار داشت و آخر هم نتیجه‌اش را دید. کی‌روش می‌گفت اگر این بازیکن باشد،‌ اینچنان می‌شود و آنچنان می‌شود. جالب بود که از همان بازیکن ضربه خورد و با اخراجش باعث حذف تیم‌ملی شد. شاید اگر مجوز را نمی‌دادیم الان کی‌روش در مصاحبه‌هایش از ما هم انتقاد می‌کرد. »
زمان بازگشت پولادی به ایران
از کمالی پرسیدیم تکلیف پولادی با توجه به این‌که او به ایران برنگشته، برای آینده چیست که اینطور پاسخ داد: «پولادی از مردم ایران عذرخواهی کرده و به ما اعلام کرده که هیچ مشکلی برای گذراندن سربازی‌اش ندارد. تنها مشکل او قراردادی است که با باشگاه قطری دارد و بعد از سپری کردن آن قرارداد قول داده که به ایران بازگردد. به نظر می‌رسد اگر او در میانه قراردادش به تعهداتش عمل نکند، مشکلاتی برایش پیش می‌آید که ماجرا را پیچیده می‌کند.»
وزیر ورزش نامه بدهد
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح حرف‌هایش را با توضیح درباره سایر بازیکنان سرباز به پایان می‌برد:  «فعلا این بازیکنان از هر گونه فعالیت فوتبالی محروم هستند. درباره حضور آنها در لیگ قهرمانان آسیا نیز تصمیم جدیدی نگرفته‌ایم. البته اگر بار دیگر وزیر ورزش درخواستی درباره حضور در لیگ قهرمانان به ما بدهد،‌ بررسی می‌کنیم و اگر تشخیص داده شود که منافع ملی در میان است،‌ شاید مجوز صادر شود.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  174