شماره ۴۸۶ | ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن
صفحه را ببند
روی خط خبر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین»: جوانان قطعاً به ثمر نشستن آرمان فلسطین را خواهند دید
 حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار آقای احمد جبرئیل دبیرکل «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین (فرماندهی کل)»، مسئله فلسطین را در رأس مسائل دنیای اسلام خواندند و تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران تا روزی که آرمان فلسطین به ثمر برسد، مصمم خواهد ایستاد و آن روز را جوانان قطعاً خواهند دید. حضرت آیت الله خامنه‌ای با تجلیل از خدمات و تلاش‌های آقای احمد جبرئیل در مسیر تحقق آرمان فلسطین، گفتند: امروز یقیناً یکی از پایه‌ها و ارکان قضیه‌ فلسطین شما هستید و امیدواریم که با حفظ همین روحیه، مقاومت را تا پیروزی نهایی ادامه دهید. در این دیدار، آقای احمد جبرئیل نیز با اظهار خرسندی از ملاقات با رهبر معظم انقلاب، گفت: انقلاب اسلامی، ایران را به یک کشور مؤثر در صحنه بین‌الملل تبدیل کرد و پیشرفت‌های کنونی جمهوری اسلامی در سایه حکمت و درایت جنابعالی است. وی همچنین از مواضع اصولی و ثابت جمهوری اسلامی در زمینه احقاق حقوق ملت فلسطین تشکر کرد.

مطهری:  انتقادها به ظریف از روی جمود است
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی انتقادات اخیر از وزیر امورخارجه را «ناشی از جمود و سطحی‌نگری» دانسته و گفته است:  به نظر من این حرف‌ها بیشتر بهانه‌گیری است وگرنه، پیامبر اکرم(ص) هم با ابوسفیان قبل از فتح مکه مذاکره کردند. به گزارش ایرنا، علی مطهری درباره انتقاداتی که به پیاده‌روی ظریف در جریان مذاکرات هسته‌ای اخیر با وزیر امورخارجه آمریکا در ژنو شد، گفت:  این سخنان و انتقادات بیشتر از روی سطحی‌نگری و جمود فکری است. در دیپلماسی و سیاست خارجی مهم این است که ما امتیازی به ضرر ملت به طرف مقابل ندهیم ولی این‌که کسی با طرف مقابل قدم بزند و بخندد و صحبت کند، ملاک نیست.

داعش پس از بغداد به فکر تسخیر تهران بود
جانشین قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) گفت:  مطمئن بودیم که اگر داعش امروز بغداد را تصرف کند، فردای همان روز در فکر حمله به ایران و تسخیر تهران خواهد افتاد، اما به حول و قوه الهی در عراق متوقف شدند. به گزارش ایلنا، سردار حسین همدانی در همایش نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی کانون بازنشستگان سپاه استان تهران با اشاره به برخی تحولات منطقه‌ای طی چند‌سال اخیر، این تحولات را ناشی از گسترش انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت:  روزگاری صدام از طرف دشمنان با ما درگیر شد و امروز هم امثال ابوبکر بغدادی؛ اما ما نباید از دشمن اصلی که استکبار و رژیم صهیونیستی است، غافل شویم. وی افزود:  شهادت شهید تقوی در سامرای عراق و شهادت «شهید الله‌دادی» در جولان سوریه به ما نشان می‌دهد امروز هم هنوز باب شهادت باز است، اما عرضش کم شده، ولی مرز درگیری ما تا شاخ آفریقا رسیده است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  195