شماره ۴۸۶ | ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ بهمن
صفحه را ببند
خانه به خانه

برای نخستین‌بار صورت گرفت
تولید ورق گرم با ويژگي فرم‌‌پذيري بالا در نورد گرم شرکت فولاد مبارکه اصفهان
سید‌محمود مانی توليد 2 هزار تن ورق‌گرم با ويژگي فرم‌پذيري بالا
 (IF Interstitial Free) براي نخستین‌بار در خط نورد گرم فولاد مبارکه اصفهان خبر داد و افزود: مقرر شده مطابق سفارش‌هاي مربوط به خودروسازها،‌ درصدی از تولید نورد گرم در آینده به تولید این محصول اختصاص یابد.
به‌گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سیدمحمود مانی در ارتباط با تولید این نوع ورق‌هاي فولادي در فولاد مبارکه اظهار داشت:   به‌دنبال راه‌اندازی واحد گاززدايي از نوع RH-TOP در ناحيه فولادسازي و ريخته‌گري فولاد مبارکه و امکان‌پذیر شدن تولید فولادهای با کربن پایین، پس از انجام بررسی‌های لازم و تهیه  یک روش فرآیندی مشتمل بر رعایت پارامترهای فرآیندی در کوره‌های پیشگرم، نورد مقدماتی و نورد نهایی، برای نخستین‌بار تولید ورق گرم IF در نورد گرم مطابق با شرایط کیفی و پارامترهای دمایی مورد نظر صورت پذیرفت.
وي با اشاره به کاربرد اين قبيل ورق‌ها افزود: فولاد IF از فولادهای فوق‌کششی است که با توجه به خاصیت فرم‌پذیری بالای آن (High Formable)، برای مصارفی نظیر کشش عمیق    (Deep Drawing) و عمدتا در صنایع خودروسازی کاربرد دارد. این نوع فولاد با توجه به خواصی ویژه در استحکام نهایی کششی (UTS) و تسلیم (Yield point) و میزان کربن فوق‌العاده پایین، به‌عنوان یک محصول ویژه است که شرایط مخصوص به خود را برای تولید ورق گرم نیاز دارد.
وی در ادامه به‌نحوه و شرايط توليد ورق گرم If تصريح کرد:   یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که در نورد گرم برای تولید این نوع ورق فولادي برای دستیابی به خواص مکانیکی و کیفیت مطلوب مدنظر است، رعایت دمای نورد نهایی                    (Finishing Temperature) در محدوده بالای 900 درجه سانتی‌گراد (FT=920 C) است که برای تأمین آن نیاز به طراحی و اجرای شرایط خاص فرآیندی در قسمت‌های مختلف در نورد گرم است. دمای کلاف‌پیچی این فولاد نیز ازجمله پارامترهای موثر درتأمین خواص مکانیکی است که در محدوده  CT~700 C باید باشد.

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت مزرعه گندم در شهرستان پارسیان
به‌گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، یعقوب دلدار اظهار داشت: کارگاه آموزشی با هدف افزایش اطلاعات گندم‌کاران، تغذیه گندم، مبارزه با علف‌های هرز، افزایش عملکرد در واحد سطح و با شعار نیل به سمت کشاورزی پایدار در تولید گندم برگزار شد.
وی اذعان داشت: این کارگاه آموزشی با شرکت 70 نفر گندم‌کاران از بخش مرکزی خصوصا روستاهای بهده، بوچیر، هشنیز و حیران برگزار شد.
شایان ذکر است: این کارگاه با حضور مدرس «فائو»، همکاران جهاد کشاورزی شهرستان، مدیریت جهاد کشاورزی بستک و کارشناسان ناظر و شبکه مراقبت برگزار شد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  243